YOUTAB

Top 10 najczęściej kupowanych etui w 2021

Kiedy stajemy się szczęśliwymi posiadaczami nowego smartfona, naturalną reakcją i pierwszym odruchem jest to, że myślimy o jego zabezpieczeniu przed uszkodzeniami. W tym właśnie momencie zaczynamy poszukiwania odpowiedniego etui na telefon.

Case na telefon to dzisiaj obowiązkowy element wyposażenia każdego smartfona. Obecne obudowy na telefony pełnią już nie tylko funkcje ochronne, ale mogą również stać się np. naszym portfelem albo nawet mini-albumem z ulubionymi zdjęciami. Nie wierzysz? Czytaj dalej.

Na rynku dostępne są rozmaitego rodzaju etui na telefony. Możemy zaopatrzyć się w standardowy pokrowiec typu plecki, etui z klapką, etui zamykane lub też obudowę portfelową. To tylko niektóre z przykładów. Jak jednak spośród wszystkich dostępnych na rynku pokrowców na telefony odnaleźć ten, który będzie nam odpowiadał zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i wyglądu?

Jeżeli zastanawiasz się, który case na telefon będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy, zapoznaj się z naszym rankingiem najpopularniejszych pokrowców na telefony w roku 2021. Zestawienie to przygotowaliśmy na podstawie wszystkich zakupów naszych klientów dokonanych w bieżącym roku. Pokazuje ono zatem, które obudowy na telefony przyciągają szczególną uwagę i są wyjątkowo doceniane przez grono osób dokonujących u nas zakupu. Zapraszamy do lektury!

 

Miejsce 1: KEJSOMATYOUTAB ART PHOTO – etui z własnym nadrukiem

Niekwestionowany zwycięzca naszego zestawienia. Kejsomat to stworzona przez nas zaawansowana aplikacja, służąca do samodzielnego przygotowywania projektów etui ze zdjęciem. Dzięki niej case z własnym nadrukiem tworzy się bardzo szybko i przyjemnie. Widać, że i Kejsomat, i samo etui YOUTAB ART PHOTO bardzo przypadły do gustu naszym klientom.

Obudowa z nadrukiem YOUTAB ART PHOTO to etui-plecki, wyprodukowane z bardzo odpornego na uszkodzenia mechaniczne materiału TPU. Posiada wycięcia na wszystkie porty i gniazda, a także idealnie chroni rogi telefonu, najbardziej narażone na zniszczenia, np. przy upadku smartfona.

Kejsomat umożliwia nadruk jednego, jak i większej ilości zdjęć, w kilku dostępnych układach i wielu możliwościach formatowania. Dzięki temu wszystkie wyjątkowe wspomnienia możesz w wymarzonej formie utrwalić na spersonalizowanym etui, na które spoglądać będziesz co najmniej kilkanaście razy w ciągu dnia. Fantastycznie, prawda? 😊

Plusy etui z własnym nadrukiem YOUTAB ART PHOTO:

   bardzo dobra ochrona telefonu przed uszkodzeniami,

   doskonała jakość wykonania nadruku,

   możliwość zaprojektowania etui przy użyciu ulubionych zdjęć lub obrazków,

  kompatybilne ze wszystkimi szkłami na ekran.

 

Minusy etui z własnym nadrukiem YOUTAB ART PHOTO:

  zbyt mała powierzchnia etui, żeby zmieścić na niej jeszcze więcej zdjęć 😄.

 

 

MIEJSCE 2: SMART VIEW LEATHER – inteligentne etui z klapką

Najpopularniejszy pokrowiec spośród tych ”fabrycznych”. Etui z klapką SMART VIEW LEATHER to połączenie nowoczesnego wyglądu i funkcjonalności oraz bezpieczeństwa telefonu w nim umieszczonego. Podstawę tego etui z klapką stanowi wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne poliwęglan, środek zaś wyścielony jest miękkim materiałem, aby nie porysować telefonu przy ewentualnym upadku.

Klienci szczególnie doceniają multimedialną klapkę tego pokrowca, na której, po zainstalowaniu aplikacji, można podglądać to, co dzieje się na ekranie. Przy odpowiednich ustawieniach ekranu można zatem między innymi przesunąć ikony powiadomień, dzięki czemu nie trzeba otwierać klapki, aby podejrzeć wiadomości z social media, informacje o połączeniach lub aktualnie odtwarzany utwór muzyczny. Oprócz tego klapka realizuje funkcję usypiania i wybudzania telefonu. Nic więc dziwnego, że etui z klapką SMART VIEW LEATHER przyciąga uwagę, dzięki czemu plasuje się na drugim miejscu w naszym rankingu 😊.

 

Plusy etui z klapką multimedialną SMART VIEW LEATHER:

   niezawodna ochrona smartfona,

   wykonanie z trwałego materiału,

  multimedialna klapka z podglądem na ekran,

   realizowanie funkcji Sleep i Wake-up,

   poręczność – pokrowiec nie wyślizguje się z ręki.

 

Minusy etui z klapką multimedialną SMART VIEW LEATHER:

   konieczność instalacji aplikacji, minimalnie wpływającej na zużycie baterii.

 

 

MIEJSCE 3: MAGNETIC DUAL GLASS – przezroczyste etui zamykane na magnesy

Trzecie miejsce w naszym zestawieniu zajęło etui nieco inne niż wszystkie. Magnetyczne etui MAGNETIC DUAL GLASS jest bowiem jedynym etui w rankingu i jednym z niewielu na rynku, które są niemal całkowicie przezroczyste. Jest to również produkt typu 360°, zatem etui zamykane z obu stron. Telefon umieszczony w tym pokrowcu magnetycznym jest zatem chroniony z obu stron, bez konieczności nakładania dodatkowego szkła na ekran smartfona.

Szklane etui MAGNETIC DUAL GLASS wykonane jest z całkowicie przezroczystego szkła hartowanego oraz aluminiowej ramki, na której umieszczone są magnesy. To ważne przy upadku telefonu, ponieważ w takim wypadku ramka rozchodzi się na dwie części, dzięki czemu absorbuje na sobie siłę upadku, a telefon pozostaje nietknięty. Ramkę można oczywiście zamontować na nowo 😉.

Zamykany case MAGNETIC DUAL GLASS pozwala na pełną obsługę telefonu bez konieczności wyjmowania go z pokrowca. Zapewnia również pełny dostęp do gniazd i złączy. Wszystko to powoduje, że to szklane etui magnetyczne zdobywa brązowy medal w naszym rankingu.

 

Plusy szklanego etui zamykanego MAGNETIC DUAL GLASS:

  całkowicie przezroczysta struktura,

  obsługa telefonu i dostęp do wszystkich gniazd bez wyjmowania urządzenia z pokrowca,

  absorbowanie siły upadku przez magnetyczną ramkę etui,

  zamknięcie z obu stron – brak konieczności montażu szkła na ekran,

  elegancki, nowoczesny wygląd.

 

Minusy szklanego etui zamykanego MAGNETIC DUAL GLASS:

  powiększa rozmiar telefonu,

  nieco wyższa podatność szkła hartowanego na uszkodzenia, aniżeli w przypadku choćby tworzyw sztucznych.

 

 

MIEJSCE 4: Szklane etui magnetyczne MAGNETIC 3W1

Bardzo bliski krewniak etui DUAL MAGNETIC z miejsca trzeciego. Ten szklany case na telefon również składa się z dwuczęściowej ramki aluminiowej, na której umieszczone są magnesy oraz z części szklanej, zasłaniającej tył telefonu.

Różnicą jest to, że w tym etui magnetycznym szklana ochrona dotyczy tylko tyłu telefonu, a na przód nakleić trzeba samodzielnie szkło hartowane, które jest dokładane do zestawu. Ma to swoje plusy, jak i minusy 😄. Część osób ceni sobie fakt, że etui jest zamknięte i nie trzeba już montować dodatkowego szkła na ekran. Trzeba jednak pamiętać również o tym, że gdy dojdzie do uszkodzenia szkła na ekran, to stosunkowo niskim kosztem możemy nabyć nowe szkło i dalej korzystać z etui oraz pełnej ochrony telefonu. Dodatkowo pokrowiec nie pogrubia telefonu w takim stopniu, jak jego zamykana odmiana, co to też bywa istotne, szczególnie dla osób z małymi dłońmi.

 

Plusy szklanego etui magnetycznego MAGNETIC 3w1:

  przezroczysty tył,

  absorbowanie siły upadku poprzez magnetyczną ramkę,

  nie pogrubia znacznie telefonu,

  elegancki, modny wygląd,

  dokładne dopasowanie do smartfona.

 

Minusy szklanego etui magnetycznego MAGNETIC 3w1:

  konieczność samodzielnego naklejenia szkła hartowanego (dołączanego do zestawu),

  nieco wyższa podatność szkła hartowanego na uszkodzenia, aniżeli w przypadku choćby tworzyw sztucznych.

 

 

MIEJSCE 5: Zamykane etui z klapką LITCHI

Portfelowe etui LITCHI to już nasza klasyka gatunku, od kilku lat niezmiennie ciesząca się popularnością i uznaniem Klientów. Niewątpliwym atutem obudowy z klapką LITCHI jest bardzo klasyczny, reprezentatywny wygląd, przez co pokrowiec jest wybierany przez osoby w różnym wieku, z różnymi zainteresowaniami czy charakterami pracy.

Dodatkową zaletą tego zamykanego etui na telefon jest rola portfela, czyli trzy przegródki na karty i dokumenty, umieszczone na wewnętrznej części klapki, a także osobna kieszeń na gotówkę.

Zamykaną obudowę z klapką LITCHI można również ustawić w pionie, dzięki czemu prowadzenie rozmów lub oglądanie filmów na telefonie staje się wygodniejsze. Pokrowiec jest zamykany na klamrę z magnesem, co gwarantuje trwałość zamknięcia przy jednoczesnym braku wpływu na baterię.

Jedyne, co niekorzystnego można powiedzieć o etui z klapką LITCHI, to to, że dość mocno pogrubia telefon. Część osób, szczególnie młodych, szuka też często pokrowców o nieco bardziej fantazyjnym wyglądzie, co pozostaje oczywiście kwestią gustu 😉.

 

Plusy zamykanego etui z klapką LITCHI:

  doskonała ochrona telefonu,

  funkcja portfela – kieszonki na karty i dokumenty oraz gotówkę,

  zamknięcie na magnes,

  nie ogranicza zasięgu sieci,

  możliwość ustawienia etui w pozycji stojącej,

  klasyczny, reprezentatywny wygląd.

 

Minusy zamykanego etui z klapką LITCHI:

  pogrubia telefon,

  brak podglądu na ekran bez otwarcia klapki pokrowca.

 

 

MIEJSCE 6: Pancerne etui KARBON TPU

Miejsce szóste w naszym rankingu zajmuje etui, które wygląda najbardziej niepozornie, a które jednocześnie jest bardzo doceniane za poziom ochrony telefonu i poręczność. Pancerne etui KARBON jest zbudowane z bardzo wytrzymałego i odpornego na upadki materiału TPU. Posiada dodatkowo wzmocnione narożniki, aby amortyzować upadki telefonu, który, jak wiadomo, najczęściej upada właśnie na narożniki.

Dzięki jakości zastosowanego materiału, pancerna obudowa KARBON jest smukła, nie pogrubia telefonu i zapewnia dostęp do wszystkich przycisków. Nie wyślizguje się również z dłoni, nawet przy obsłudze smartfona jedną ręką. Nie można również przejść obojętnie obok bardzo korzystnego stosunku jakości do ceny, jakie charakteryzuje ten pokrowiec 😊.

Etui pancerne KARBON jest także odpowiednio pogrubione w okolicy obiektywu telefonu, dzięki czemu aparat nie ma kontaktu z powierzchnią, na której położymy smartfon. Warto również wspomnieć o tym, że to pancerne etui na telefon możemy dowolnie łączyć ze wszystkimi dostępnymi w ofercie szkłami hartowanymi, co w przypadku wielu podobnych pokrowców nie jest tak oczywiste. Jeżeli zatem szukasz minimalizmu i jednocześnie świetnej ochrony telefonu, to to etui jest właśnie dla Ciebie.

 

Plusy pancernego etui KARBON TPU:

  niezawodna ochrona telefonu,

  wzmocnione narożniki pokrowca dodatkowo chroniące newralgiczne miejsca telefonu,

  smukły i poręczny, nie pogrubia telefonu i nie wyślizguje się z dłoni,

  dokładnie spasowany z telefonem,

  dodatkowa ochrona obiektywu telefonu,

  kompatybilny z każdym szkłem hartowanym,

  bardzo korzystna cena.

 

Minusy pancernego etui KARBON TPU:

  nieco „toporny” wygląd,

  widoczne odciski palców i plamki na powierzchni pokrowca.

 

 

MIEJSCE 7: Etui z klapką DUX DUCIS

Kolejne etui na telefon z klapką w naszym rankingu. Pokrowiec DUX DUCIS to przede wszystkim bardzo smukła budowa, nawet jak na etui zamykane, a także wysoka jakość materiału, z którego zostało ono wykonane, co nadaje temu etui z klapką wyjątkowo elegancki i reprezentatywny wygląd.

Obudowa DUX DUCIS zapewnia smartfonowi kompletną ochronę, a innowacją w niej jest delikatny magnes, umieszczony wewnątrz pokrowca, który dodatkowo stabilizuje pozycję telefonu w obudowie, jednocześnie nie wpływając na pracę baterii. Etui jest wzmocnione na narożnikach, żeby zniwelować siłę ewentualnego upadku telefonu. Wnętrze natomiast jest wyścielone delikatnym materiałem, aby zlikwidować możliwość zarysowania telefonu.

Case z klapką DUX DUCIS można również ustawić w pozycji VIDEO. W ramach drobnych mankamentów tego pokrowca można natomiast wymienić to, że mógłby mieć więcej niż jedną kieszonkę na karty oraz zakładkę do zamykania klapki. Niemniej jednak są to drobnostki, które nie obniżają ogólnej, bardzo wysokiej oceny etui z klapką DUX DUCIS 😊.

 

Plusy etui z klapką DUX DUCIS:

  dokładna ochrona telefonu,

  smukłość – nie pogrubia telefonu,

  wysoka jakość wykonania i eleganckie opakowanie,

   stabilizacja pozycji telefonu za pomocą wbudowanego magnesu,

  wzmocnione narożniki pokrowca,

  możliwość ustawienia w pozycji VIDEO,

  dobra cena.

 

Minusy etui z klapką DUX DUCIS:

  zbyt mała ilość przegródek na karty i dokumenty,

  etui zamykane na magnes – brak paska zamykającego klapkę.

 

 

MIEJSCE 8: Pancerne etui IRON RING

Ósme miejsce w naszym rankingu zajmuje obudowa szczególnie doceniana przez osoby, których telefon jest wyjątkowo narażony na uszkodzenia mechaniczne, np. poprzez charakter pracy czy też po prostu skłonność do niszczenia telefonów (niestety, ale wielu z nas tak ma, prawda? 😄). Pancerne etui IRON RING wykonano z bardzo wysokiej jakości tworzywa TPU, które solidnie chroni telefon przed uszkodzeniami. Co ważne, skutecznie zabudowany jest także obiektyw telefonu, tak aby nie narażać go na zadrapania czy inne usterki.

Pancerny pokrowiec IRON RING to również wysoki poziom funkcjonalności. Na środku obudowy zamontowany jest magnes, schowany w wyjmowanym pierścieniu (stąd też nazwa pokrowca). Magnes pozwala na bezproblemowy montaż telefonu na samochodowym uchwycie magnetycznym, a pierścień pozwala na łatwiejsze utrzymanie telefonu w dłoni (jeśli włożymy do niego palec) lub postawienie telefonu w pozycji VIDEO. To szczególnie przydatne w przypadku posiadania dużego smartfona, a takich, jak wiemy, jest dzisiaj coraz więcej.

 

Plusy etui pancernego IRON RING:

    bardzo wysoki poziom ochrony telefonu i obiektywu,

   wbudowany pierścień i magnes – łatwiejsze utrzymanie telefonu w dłoni,

   bezproblemowy montaż na samochodowym uchwycie magnetycznym,

    możliwość ustawienia pokrowca w pozycji VIDEO,

    nieścieralna struktura etui,

  dostęp do wszystkich gniazd i przycisków.

 

Minusy etui pancernego IRON RING:

   zwiększa rozmiary telefonu,

  nie jest to raczej typ etui z tych eleganckich.

 

 

MIEJSCE 9: Etui pancerne SPIGEN RUGGED ARMOR

W naszym zestawieniu czas na najpopularniejszego reprezentanta firmy Spigen, jednego z najbardziej znanych producentów etui na telefony na świecie. Etui pancerne SPIGEN RUGGED ARMOR to solidna konstrukcja, wykonana z TPU, bardzo dobrze chroniąca telefon oraz obiektyw. Na opakowaniu widnieje informacja od producenta o nadanej pokrowcowi normy militarnej, która stanowi potwierdzenie wysokiego poziomu odporności na wszelkie uszkodzenia.

Fantastycznym manewrem zastosowanym w przypadku tej obudowy są tzw. poduszki powietrzne umieszczone na obwodzie obudowy, które jeszcze lepiej amortyzują upadki. Nie da się jednak ukryć, że na rynku istnieje mnóstwo etui tego samego typu, które chronią telefony co najmniej tak samo dobrze, a kosztują znacznie mniej (patrz: pancerne etui KARBON z miejsca 6-ego lub IRON RING z miejsca 8-ego). Wydaje się, że w przypadku tego modelu dużą rolę w jego popularności odgrywa marketing, bardzo umiejętnie prowadzony przez producenta. Jest to z pewnością dobra propozycja dla wielu użytkowników telefonów, a w szczególności tych, którzy cenią sobie popularne logo lub po prostu lubią wydawać większe kwoty na gadżety telefoniczne 😎.

Należy jednak pamiętać o tym, że producent wyprofilował kształt pokrowca SPIGEN RUGGED ARMOR tak, aby był on kompatybilny wyłącznie ze szkłami hartowanymi własnej marki.

 

Plusy pancernego etui SPIGEN RUGGED ARMOR:

   wysoki poziom ochrony telefonu i obiektywu, potwierdzony certyfikatem militarnym,

   poduszka powietrzna na obwodzie pokrowca dodatkowo chroni telefon podczas upadków,

   dostęp do wszystkich przycisków i gniazd,

   poręczność – łatwo trzyma się dłoni,

   nieścieralna powierzchnia.

 

Minusy pancernego etui SPIGEN RUGGED ARMOR:

   nieco “toporny” wygląd,

   kompatybilny wyłącznie ze szkłami hartowanymi 3D marki Spigen,

   wysoka cena w porównaniu z innymi produktami tego typu.

 

 

MIEJSCE 10: Portfelowe etui kobiece STRAMONIUM WALLET oraz STRAMONIUM PETS

Dziesiąte miejsce zestawienia zajmuje etui portfelowe, które zadebiutowało w naszej ofercie niedawno, a które, naszym zdaniem, na pewno zamiesza w przyszłorocznym rankingu. Portfelowa obudowa kobieca STRAMONIUM WALLET to propozycja głównie dla pań (chociaż nie tylko, jak pokazują nasze dane sprzedażowe 😉) mających upodobanie do żywych kolorów oraz oryginalnego wzornictwa w stylu mandala.

Sama obudowa jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chętnie pozbyłyby się portfela z kieszeni lub torebki. Etui posiada zapięcie na magnes, a wewnątrz trzy kieszenie na karty i dokumenty oraz osobną przegrodę na gotówkę. Zapewnia również swobodny dostęp do gniazd i przycisków bez konieczności wyciągania telefonu z pokrowca.

Zamykane etui portfelowe STRAMONIUM WALLET doskonale chroni telefon z każdej strony. Miejsce ulokowania urządzenia wewnątrz pokrowca wykonane jest z delikatnego i elastycznego materiału, dzięki czemu smartfon nie rysuje się ani podczas upadku, ani przy codziennym użytkowaniu.

Miłośnicy zwierząt z całą pewnością docenią również inną, dostępną w naszej ofercie wersję tej zamykanej obudowy, czyli STRAMONIUM PETS. Urocze połączenie kryształków i motywów zwierzęcych od pierwszego dnia wzbudza wyraźne zainteresowanie klientów, przez co i temu modelowi wróżymy ogromną popularność 😊.

 

Plusy zamykanego etui portfelowego STRAMONIUM WALLET oraz STRAMONIUM PETS:

  przepiękne motywy mandali oraz zwierząt,

   barwna kolorystyka,

  bardzo dobra ochrona telefonu z każdej strony,

  zamknięcie na magnes,

  trzy przegródki na karty i dokumenty oraz osobna kieszeń na gotówkę,

  brak konieczności montażu dodatkowego szkła hartowanego.

 

Minusy zamykanego etui portfelowego STRAMONIUM WALLET oraz STRAMONIUM PETS:

  nieco pogrubia telefon,

  wymaga dość częstego czyszczenia, jeżeli chcemy zachować oryginalny wygląd pokrowca.

Możliwość komentowania została wyłączona.

0
    0
    Twój koszyk
    Twój koszyk jest pustyPowrót do sklepu