YOUTAB

TOP 10 sytuacji, w których przydaje się etui wodoodporne

Sezon letni to idealny czas na wypoczynek nad wodą. A, że gorące, wakacyjne miesiące zbliżają się już coraz większymi krokami, to nic dziwnego, że coraz chętniej myślimy o beztroskim lenistwie nad morzem, oceanem czy jeziorem i zaczynamy robić coraz śmielsze plany wakacyjne. Opcji jest naprawdę wiele. Począwszy od spływu kajakowego, poprzez kąpiele w jeziorze, morzu i basenie, na rejsach, snorkelingu i nurkowaniu kończąc. A jeśli już o wakacyjnych atrakcjach nad wodą mowa, to oczywiście nie można pominąć etapu chwalenia się znajomym w mediach społecznościowych, jak dobrze wypoczywamy i jak miło spędzamy czas. No i właśnie. 

Ilu z nas zna ten problem, kiedy cudownie spędzamy czas nad wodą i chcemy wyciągnąć smartfona, aby uwiecznić radosne chwile na zdjęciu lub filmie, ale… obawiamy się o zamoczenie, utonięcie i zniszczenie urządzenia. Nie śmiemy już nawet wspominać, o tych przypadkach, kiedy podczas beztroskiej kąpieli w morzu, jeziorze czy basenie tracimy telefon bezpowrotnie, ponieważ wyślizgnie nam się z dłoni i utonie. Tych największych koszmarów XXI wieku można uniknąć!

Z każdym sezonem technologia znacząco idzie do przodu, a co za tym idzie na rynku stale pojawiają się coraz to nowe, praktyczne gadżety do smartfonów i innych urządzeń mobilnych. Pomimo, że producenci najnowszych smartfonów deklarują, że ich urządzenia są wodoodporne, my jednak nieco balibyśmy się wrzucić do wody najnowszego iPhone 11 czy Samsunga Galaxy S20. Z tego powodu producenci akcesoriów do telefonu mają w swojej ofercie bogatą gamę najróżniejszych wodoodpornych i wodoszczelnych etui, które dodatkowo zabezpieczą smartfona i inne urządzenia przenośne przed niepożądanym kontaktem nie tylko z wodą, ale również z piaskiem, pyłem i kurzem. Szeroki wybór takich etui znajdziesz właśnie tu – na Youtab.pl!

Dowiedz się, jakie są obecnie najpopularniejsze modele etui wodoodpornych i wodoszczelnych i poznaj ich kluczowe właściwości, dzięki którym uchronisz swój telefon przed niepotrzebnym zalaniem. Dodatkowo, pokazujemy TOP10 sytuacji, w których bezwzględnie przydaje się etui wodoodporne. Zobacz koniecznie! 

etui wodoodporne uniwersalne

Czym są etui wodoodporne?

Etui wodoodporne lub wodoszczelne to jeden z najgenialniejszych wynalazków ostatnich lat i jeden z najczęściej kupowanych przez klientów akcesoriów do telefonu w okresie letnim. Etui wodoodporne, jak sama nazwa wskazuje, chroni nasze urządzenie przed niepożądanym kontaktem z wodą. Mimo, że etui wodoodporne zostały zaprojektowane by chronić przed wodą, doskonale sprawdzą się również jako skuteczna osłona przed lodem, śniegiem, piaskiem, kurzem i pyłem.

Etui wodoodporne nie jest przeznaczone wyłącznie dla miłośników ekstremalnych sportów wodnych i zimowych, ale także dla osób, które często jeżdżą na wakacje oraz dla tych, którzy pracują w zakładzie lub przy produkcji i narażeni są na długotrwałe przebywanie z telefonem np. w pyle.

Większość etui wodoodpornych ma kształt szerokiego pokrowca ze szczelnym zamkiem na górze (jak np. etui uniwersalne wodoodporne), jednak są również wodoszczelne etui-ramki na telefon, które szczelnie obejmują każdy centymetr smartfona i dedykowane są konkretnym modelom urządzeń. Większość etui wodoodpornych ma międzynarodowy standard IP68, co oznacza, że taki pokrowiec będzie wodoodporny do głębokości 3 metrów. Co więcej, nawet jeśli Twój telefon znajdzie się pod wodą, będzie tam chroniony aż do 12 godzin! Wszystkie wodoodporne i wodoszczelne case’y i pokrowce na telefon mają przezroczyste okienka, więc śmiało można korzystać z telefonu, bez konieczności wyjmowania go z akcesorium. Jednym z najlepszych etui wodoodpornych w naszym sklepie jest uniwersalne etui wodoodporne SHELLBOX. Z nim niestraszne są żadne niespodziewane kąpiele!

etui wodoodporne

Właściwości etui wodoodporego

Dobre etui wodoodporne do telefonu powinno posiadać kilka najbardziej kluczowych funkcjonalności. Po pierwsze i najważniejsze – musi być wodoszczelne. Najlepiej, żeby wybrane przez nas etui spełniało międzynarodowy standard IP68, co oznacza, że nasz telefon będziemy mogli spokojnie zanurzyć na głębokość 3 metrów i nasze urządzenie pozostanie tam bezpieczne do 12 godzin. Po drugie etui uniwersalne sprawdzi się lepiej niż takie dedykowane pod konkretny model urządzenia. Do uniwersalnego etui włożymy bez problemu telefon, ale również kartę kredytową, gotówkę czy inne wartościowe urządzenia i przedmioty. Takie kompleksowe rozwiązanie sprawdzi się świetnie podczas dłuższego wypoczynku nad wodą, np. na spływie kajakowym czy na rejsie żaglówką.

Po trzecie, wodoodporne etui powinno mieć szczelne, wygodne zamknięcie, duże przezroczyste okienko i w żaden sposób nie powinno ograniczać funkcji telefonu. Po czwarte, dobrze jeśli kompletny zestaw oferowany przez danego producenta zawiera etui, smycz i instrukcję obsługi. Dodatkowym atutem dobrego etui wodoodpornego na telefon będzie również jego zdolność do ochrony przed pyłkami, kurzem i innymi drobinkami.

TOP 10 sytuacji, kiedy przydaje się etui wodoodporne

  • Wakacje nad morzem

Wakacyjny wyjazd nad morze z rodziną czy znajomymi to chyba najczęstszy powód, dla którego decydujemy się na zakup etui wodoodpornego. Wakacje nad morzem, gdzie znajduje się słona woda i piasek, czyli dwie najgorsze dla kondycji naszego smartfona substancje, to prawdziwy czas próby dla każdego telefonu. Jeżeli nie chcesz ryzykować zapiaszczenia urządzenia lub jego kontaktu ze słoną wodą, koniecznie wybierz jedno z uniwersalnych etui na telefon. Do takiego etui zapakujesz smartfona, aparat fotograficzny, odtwarzacz muzyki, pieniądze, kartę kredytową czy inne cenne drobiazgi. Dzięki wodoszczelnemu etui na telefon będziesz mógł również wykonać genialne zdjęcia w wodzie!

etui wodoodporne

  • Wakacje z plecakiem (backpacking)

Backpacking, czyli długie wakacje w najdalszych zakątkach świata z plecakiem na plecach, stają się coraz popularniejsze, zwłaszcza wśród młodych mieszkańców miast, którzy chcą się oderwać od rutyny, codziennej pracy w korporacji i szybkiego życia. Obecnie najpopularniejszymi miejscami na backpacking są kraje Azji Południowo Wschodniej, takie jak: Tajlandia, Wietnam, Kambodża, Malezja, Singapur, Indonezja czy Filipiny. Podcza długiej podróży, w trakcie której czeka na nas cała masa atrakcji i nic nie jest pewne, warto mieć przy sobie etui wodoodporne na telefon. Nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie nam zwiedzać wodospad, jaskinię, pływać statkiem po zatoce czy plażować nad morzem.

  • Nurkowanie i snorkeling

Jeśli planujesz nurkowanie lub bardzo popularny ostatnio snorkeling w krystalicznie czystej błękitnej lub turkusowej wodzie, wodoodporne i wodoszczelne etui na telefon to absolutny must. Zdjęcia podwodnego świata i zdjęcia ludzi pływających pod wodą to jedne z najwspanialszych fotografii, które można wykonać za pomocą telefonu. Dzięki rozwojowi technologii aparaty fotograficzne w smartfonach są często lepsze od tradycyjnych, a dodatkowo poręczniejsze, mniejsze i po prostu łatwiejsze do zabrania pod wodę. Etui wodoodporne na telefon to jedyne rozwiązanie, które zabezpieczy Twój telefon podczas zwiedzania podwodnego świata i umożliwi Ci uchwycenie na zdjęciach i filmach tych niesamowitych wspomnień. 

  • Rejs żaglówką na jeziorze

Jeśli kochasz jeziora i dużą otwartą wodę i pasjonuje Cię bezkresne żeglowanie, to pewnie równie chętnie dzielisz się swoją pasją ze znajomymi poprzez wrzucanie zdjęć z rejsu na media społecznościowe. Rejs żaglówką, zwłaszcza kilkudniowy lub kilkutygodniowy wiąże się jednak z tym, że nasz telefon stale narażony jest na kontakt z wodą. Nie warto liczyć na to, że nic się nie stanie. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się etui wodoodporne, w którym schowamy nie tylko telefon, ale również inne ważne urządzenia elektroniczne. 

  • Wyprawa kajakowa

Wyprawa kajakowa to kolejny istotny pretekst do zakupu etui wodoodpornego na telefon. Bardzo często, jeśli bierzemy udział w najróżniejszych atrakcjach na wodzie, rezygnujemy z zabrania ze sobą telefonu w obawie przed jego zamoczeniem i uszkodzeniem. I słusznie. Jednak, jeżeli chcemy mieć niezapomnianą pamiątkę z np. spływu kajakowego, warto telefon zabrać ze sobą i wykonać kilka zdjęć, aby uchwycić te magiczne chwile beztroskiej zabawy i relaksu. Dzięki etui wodoodpornemu na telefon w końcu będzie można bezpiecznie zabrac telefon ze sobą na spływ kajakowy i nie martiwć się o jego ewentualne zamoczenie w wodzie.

etui wodoodporne, chroniące przed kurzem

  • Pod namiotami

Sytuacja na kempingu i pod namiotami bywa często bardzo dynamiczna. Wiedzą o tym doskonale harcerze oraz Ci, którzy kochają wypoczynek pod chmurką. Wystarczy nagła wichura, burza i deszcz, aby wszystko dookoła przemokło i uległo zniszczeniu. Dotyczy to również naszych urządzeń mobilnych – głównie smartfona. Jeśli więc planujesz biwak nad jeziorem, nad morzem, czy nawet w lesie, warto zabezpieczyć dodatkowo swój telefon przez zapiaszczeniem i zalaniem, poprzez zakup odpowiedniego modelu etui wodoodpornego na telefon. Jeśli dodatkowo zależy nam na ultra ochronie telefonu, warto wybrać model etui pancernego i wodoszczelnego. 

  • Wypad na basen

Zazwyczaj wybierając się na basen, nie myślimy o zabraniu ze sobą telefonu, z oczywistych przyczyn. Basen to woda, a woda równa się problemy dla naszego smartfona. Dzięki wodoodpornemu i wodoszczelnemu etui na telefon, swoje urządzenie weźmiesz bez problemu na zajęcia na basenie i pochwalisz się osiąganymi rezultatami tak łatwo, jakby to nie był basen, a siłownia. Dodatkowo, czy może być coś piękniejszego niż uwiecznienie na zdjęciach postępów w pływaniu naszej pociechy? Dzięki etui wodoodpornemu na telefon to wszystko wykonasz z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa smartfona. 

  • Z wizytą na pustyni

Dobre, markowe wodoodporne etui na telefon chronią nie tylko przed wodą w każdej postaci, ale także przed piaskiem, pyłem, zabrudzeniami i kurzem. Etui wodoodporne sprawdzi się zatem doskonale podczas safari, dzikiego wypadu w nieznane, na plaży (nawet jeśli nie planujemy wchodzić do wody) oraz na … pustyni. Jeżeli w planach mamy rajd po Saharze, z pewnością będziemy chcieli uwiecznić to wydarzenie na filmie czy zdjęciu. Nie warto ryzykować zagubienia telefonu lub  jego zakopania w piasku, a także dostania się pyłu i zabrudzeń do wnętrza urządzenia. Etui wodoszczelne doskonale sprawdzi się również jako ochrona przed wszelkiego rodzaju drobinami unoszącymi się w powietrzu.

 

  • Podczas zimowego szaleństwa na stoku

Niektórzy łatwo zapominają, że śnieg i lód to też woda, tylko w innej postaci. Etui wodoodporne na telefon sprawdzi się zatem doskonale nie tylko w sezonie letnim nad morzem, jeziorem czy w basenie, ale również zimą na stoku. Jeśli uwielbiasz narciarstwo, snowboard i łyżwy, etui wodoodporne doskonale ochroni twój telefon przed upadkiem w śniegu i niskimi temperaturami. Co więcej, wcale nie musisz być mistrzem narciarstwa czy snowboardu, by chcieć utrwalić na zdjęciu czy filmie dobrą zabawę i miło spędzony na śnieżnym szaleństwie czas. A bezpieczeństwo smartfona przede wszystkim, biorąc pod uwagę obecne wysokie ceny topowych modeli urządzeń. 

  •  Na ryby

Będziemy do samego końca walczyć z mitem, że etui wodoszczelne i wodoodporne do telefonu przeznaczone są tylko dla tych którzy dużo podróżują i regularnie trenują sporty ekstremalne: nurkowanie, kitesurfing, czy snowboard. Nawet podczas prostych codziennych czynności domowych oraz spontanicznych wypadów nad jezioro na ryby, etui eodoodporne może ocalić życie naszego smartfona. Ile razy zdarzyło się żeby telefon wypadł CI z ręki i wpadł do wody? W bezpiecznym etui wodoodpornym nawet jeśli taka sytuacja nastąpi, nasz smartfon będzie w pełni bezpieczny. A w przypadku wypadu na ryby, każdy świeżo złowiony okaz będziemy w stanie bezpiecznie uwiecznić na fotografii, by pochwalić się nim później znajomym.

Jak widać, sytuacji, w których przyda Ci się dobre etui wodoodporne, jest naprawdę dużo. Najlepsze modele znajdziesz w naszym sklepie, na Youtab.pl! Zaglądaj na nasz blog regularnie, a znajdziesz więcej przydatnych porad 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij Nam Wiadomość