YOUTAB

Telefon nie odbiera MMS – co zrobić i jak skonfigurować ustawienia?

Jest to ostatnio bardzo popularny komunikat, który pojawia się na ekranie smartfona nie tylko u nas, ale również u innych użytkowników polskich sieci, takich jak Orange, Plus, Play czy T-Mobile. Jeżeli Twój telefon nie odbiera MMS i zamiast oczekiwanego MMS-a, czyli wiadomości multimedialnej wysłanej przez sieć komórkową otrzymujesz wiadomość o treści: “Otrzymałeś wiadomość MMS. Wejdź do przeglądarki internetowej…” lub “Otrzymałeś nową wiadomość MMS (…) Aby ją obejrzeć, zaloguj się…” wcale nie oznacza to, że masz do czynienia z groźnym wirusem lub spamem. 

Taki komunikat to jasna informacja od sieci, że Twój telefon nie ma skonfigurowanej usługi wiadomości multimedialnych. Spokojnie, to nie wina Twojego wspaniałego telefonu! Dzięki odpowiedniej konfiguracji ustawień sieci można sobie z tym popularnym problemem łatwo poradzić. Dowiedz się co jest przyczyną tego, że telefon nie odbiera MMS i sprawdź koniecznie jak skonfigurować ustawienia. Rozwiąż problem zaginionych MMS-ów raz na zawsze i bez przeszkód odbieraj wiadomości z obrazkami i zdjęciami wysyłane przez Twoich znajomych i rodzinę.  

Czym jest MMS

Zanim wyjaśnimy w jaki sposób poradzić sobie z komunikatem “Telefon nie odbiera MMS”, zagłębimy się nieco w historię i wnętrze tej wiadomości multimedialnej. O ile popularny SMS to tylko i wyłącznie wiadomość tekstowa przesyłana przez sieć komórkową między posiadaczami telefonów komórkowych, o tyle MMS to z angielskiego multimedia messaging service, czyli rozszerzenie funkcji SMS o możliwość przesyłania multimediów takich jak grafika, animacje, wideoklipy, dźwięki itp. 

Obecnie, na skutek rozwoju sieci 3G, LTE i 5G oraz dzięki stałemu dostępowi do Internetu w telefonie, większość plików multimedialnych wysyłamy sobie za pośrednictwem internetowych komunikatorów. Jednak mimo to, każdy telefon w dalszym ciągu posiada wbudowaną opcję odbierania i wysyłania wiadomości MMS, a a spore grono osób w dalszym ciagu przesyła sobie wiadomości multimedialne przy pomocy tej technologii.

Przesyłanie wiadomości MMS działa za pośrednictwem technologii pakietowej transmisji danych GPRS. Pakiety danych są transmitowane do centrum wiadomości multimedialnych, a stamtąd, dzięki usługom pochodnym od WAP Push, prosto  do telefonu odbiorcy.

Maksymalna wielkość MMS mogłaby być nieograniczona, jednak większość operatorów wprowadziła ograniczenie do 300 kB dla pojedynczej wiadomości. Skutek? W przypadku przesyłania sporych plików multimedialnych, w dzisiejszych czasach prawie zawsze wybierzemy komunikator internetowy, a nie usługę MMS. Co ciekawe, na początku istnienia usługi użytkownicy zwykle płacili wyższe opłaty za przesłanie MMS. Obecnie stawka za wysłanie wiadomości multimedialnej jest stała, bez względu na jej rozmiar.  

W wiadomości MMS można umieścić tekst o długości do kilku tysięcy znaków, podczas gdy zwykły SMS pozwala na przesłanie maksymalnie 140 bajtów, co przekłada się na 160, 140 bądź 70 znaków (w zależności od kodowania). Ponadto, wiadomość MMS, jeśli już uda nam się uporać z komunikatem “Telefon nie odbiera MMS”, może zawierać: obrazki w formatach JPEG, GIF lub PNG, dźwięki czy melodyjki w formacie MIDI. Dodatkowo, obecnie możliwy jest podział MMS’a na sceny, wyświetlane po sobie w ustalonej kolejności, co pozwala na tworzenie mikro prezentacji.

W dzisiejszych czasach, w których technologia nie zna już praktycznie granic, są również dostępne specjalne serwisy MMS, pozwalające na zobaczenie bramek z meczów piłkarskich, graficznej prognozy pogody i wielu innych informacji w formie znacznie ciekawszej niż tradycyjna wiadomość tekstowa. Wiadomości MMS są również często wykorzystywane w ramach mailingów reklamowych i ofertowych przez popularne sklepy i dostawców usług. 

wysyłanie MMS

Telefon nie odbiera MMS – jak skonfigurować ustawienia? 

Dlaczego telefon nie odbiera MMS? Odpowiedzialne są za to błędnie skonfigurowane ustawienia. Jeżeli zamiast wiadomości MMS otrzymujesz SMS-a z informacją, że telefon nie odbiera MMS, dalsze postępowanie w tym przypadku będzie się różniło w zależności od sieci i operatora, z którym powiązany jest Twój telefon. W celu konfiguracji ustawień, należy skorzystać z przesłanych przez operatora wskazówek. Poniżej przedstawiamy jak krok po kroku poradzić sobie z konfiguracją ustawień w telefonie, aby telefon prawidłowo wyświetlał wiadomości MMS. 

Konfiguracja MMS Orange

Jeśli masz telefon w sieci Orange i nie wiesz jak odebrać MMS, poniżej instrukcja co zrobić.


  1. 1. Wejdź na stronę internetową ustaw.orange.pl i wybierz swój model urządzenia. Następnie wybierz sposób konfiguracji – “automatyczny poprzez SMS” lub “ręczny według instrukcji zamieszczonej na stronie”;

  1. 2. W telefonie z Androidem, wejdź do aplikacji Wiadomości, odszukaj “Ustawienia” i wybierz opcję “Więcej ustawień” lub “Zaawansowane” (w zależności od modelu smartfona). Odszukaj w opcjach MMS funkcji “Automatyczne pobieranie w roamingu”.

  1. 3. W telefonie z Windows Phone otwórz w telefonie kolejno: “Ustawienia” – “Sieć i połączenia bezprzewodowe” – “Komórkowe i SIM” – “Ustawienia karty SIM” – “Dodaj punkt dostępu APN”. Następnie w menu głównym “System” wejdź w “Wiadomości” i wybierz “Automatycznie pobieraj MMS-y”. 

  2. 4. W smartfonach Apple z iOS wybierz kolejno: “Ustawienia” – “Wiadomości” – “Wiadomości MMS” – “Sieć komórkowa lub Wi-Fi”. 

Konfiguracja MMS Plus

Aby móc odbierać MMS-y w sieci Plus, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.


  1. 1. Wyślij SMS na nr 8090 i podążaj za dalszymi instrukcjami.

  1. 2. Możesz też wpisać swój numer telefonu na stronie internetowej: ustaw.plus.pl/konfiguruj-telefon i kliknij zielony przycisk “Pobierz PIN”. Następnie postępuj według instrukcji z otrzymanego SMS’a.

 

obrazy w smartfonie

 

Konfiguracja MMS Play

Konfiguracja usługi MMs wymaga w sieci Play wykonania kilku kroków. Sprawdź poniżej. 

Użytkownicy telefonów w sieci Play nie powinni mieć żadnych problemów z odbieraniem wiadomości MMS, ponieważ funkcja ta jest automatycznie aktywowana od momentu włożenia karty SIM do urządzenia. Jeśli jednak z jakichś przyczyn odbieranie MMS w Twoim telefonie nie działa, spróbuj przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. 

Konfiguracja MMS T-Mobile

Aby skonfigurować funkcję MMS w telefonach w sieci T-Mobile, skorzystaj z tej instrukcji. 


  1. 1. Otwórz aplikację Mój T-Mobile i wejdź w “Usługi”, a następnie w “Obsługa połączeń”.

  2. 2. Skorzystaj ze zdalnego konfiguratora na stronie internetowej: t-mobile.pl/konfigurator/web/

  3. 3. Możesz też zadzwonić do konsultanta T-Mobile pod nr *7242. Połączenie jest płatne.

 

Telefon nie odbiera MMS – czy to spam? Wiele osób, w chwili gdy otrzymuje podejrzanie wyglądającą wiadomość z nieznanego numeru, na przykład taką jak: “Otrzymałeś nową wiadomość MMS (…) Aby ją obejrzeć, zaloguj się…” może podejrzewać, że padło ofiarą naciągaczy i oszustów internetowych. Każda tego typu wiadomość powinna podnosić naszą czujność. Takie nieufne zachowanie wobec otrzymywanych treści, to akurat powód do dumy, ponieważ w dzisiejszych czasach surfując po Internecie, logując się w różne miejsca czy nawet po prostu korzystając ze smartfona, należy mieć się na baczności! Coraz więcej słyszymy o wyłudzeniach pieniędzy, włamaniach na konta, przechwytywaniu danych i szkodliwych wirusach czyhających na nieświadomych użytkowników w sieci… To może spotkać każdego z nas! 

Jeśli Ty też należysz do grona osób ostrożnych i przezornych, to na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego jak istotna jest ochrona telefonu przed uszkodzeniami mechanicznymi, upadkiem, zalaniem czy zniszczeniem. W tym celu warto zakupić do swojego telefonu dedykowane etui ochronne na całe urządzenie lub case na plecki oraz specjalne szkło hartowane, które ochroni ekran smartfona przed pęknięciem. W ofercie YouTab znajdziesz szeroki wybór akcesoriów ochronnych na wszystkie modele telefonu. Dopasuj ochronne etui do swojego smartfona i ciesz się jego nienaruszonym stanem przez długi czas. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij Nam Wiadomość