YOUTAB

Szlachetna Paczka, czyli o tym, że każdy może pomóc

Ten wpis będzie inny od tych, które znajdziecie na naszym blogu. Dziś nie będziemy Wam mówić o najlepszych modelach telefonów czy najbardziej wytrzymałych sprzętach na rynku. Musicie nam to wybaczyć 😊 Jako, że zbliżają się Święta, skupmy się na chwilę na pomaganiu – do czego Was gorąco zachęcamy. My ponownie postanowiliśmy wesprzeć Szlachetną Paczkę. Zobaczcie, jak łatwo można pomóc.

 

Marzenia rodzin, które są objęte programem Szlachetnej Paczki są proste: produkty pierwszej potrzeby, ubrania na zimę, ubrania dla dziecka, podstawowe sprzęty do kuchni. Rzeczy „ponad stan” to bon do fryzjera, zabawka dla dziecka, nowa pościel. Dlatego to akcja, obok której nie możemy przejść obojętnie. Zwłaszcza, że pomagamy lokalnie, a więc praktycznie wspieramy osoby, które mieszkają blisko nas.

 

Was też zachęcamy – do wsparcia w każdy możliwy sposób.

 

Jak się za to zabrać?

Pomaganie dzięki i przez Szlachetną Paczkę jest naprawdę proste i dosłownie każdy może się w to włączyć. 

Dlaczego akurat taka forma? Zależało nam na tym, by każda z osób, która na co dzień z nami pracuje, zaangażowała się w tę akcję, dorzuciła coś od siebie (wystarczy drobiazg!) i poczuła się dobrze, z powodu spełnienia dobrego uczynku. Przygotowanie świątecznej paczki nie wymaga wiele wysiłku, a jeśli zbierze się duża grupa osób, które chcą pomóc (tak jak u nas), to naprawdę można zdziałać wiele dobrego.

Jeśli Wy też chcielibyście w przyszłości pomóc, zachęcamy. Jak?

 

Sposób nr 1

 Wystarczy zacząć od pierwszego kroku, czyli po prostu wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać lokalizację, gdzie chcemy pomóc. Można wybrać województwo, z którego pochodzimy, miasto, w którym mieszkamy itp. Tam przeczytacie, jakie rodziny potrzebują Waszej pomocy i w jaki sposób można okazać swoje wsparcie. Wystarczy skrzyknąć kilku przyjaciół, znajomych czy rodzinę i samemu przygotować paczkę z produktami, o które prosi wybrana rodzina. Dla nas koszt niewielki (zwłaszcza, jeśli jest kilka osób do pomocy), a dla obdarowanych – ogromne wsparcie i możliwość przeżycia lepszych świąt.

 

Sposób nr 2

To nie koniec. Pomóc można także w tradycyjny sposób – po prostu klikając zakładkę „Wpłać, by pomóc”.  Jeśli nie macie czasu, wystarczy że zrobicie szybki przelew. Wiecie, że trwa to mniej niż minutę, a możecie realnie komuś pomóc i sprawić, by czyjeś święta były o niebo lepsze.

 

Sposób nr 3

Popytajcie w pracy – może w Waszym biurze trwa taka akcja i każdy może się przyłączyć? 

Produkty, które w tym roku zebraliśmy jako ekipa Youtab, zawieźliśmy już kilka dni temu. Tak jak się spodziewaliśmy, do pomocy nie trzeba było nikogo namawiać. Każdy przyniósł, co mógł i dzięki temu udało nam się zebrać całkiem sporo rzeczy, które będą przydatne wybranej rodzinie.

 

Dla spóźnialskich

Jeśli w tym roku spóźniliście się z pomocą i nie zdążycie już wesprzeć Szlachetnej Paczki, nic straconego. W sieci znajdziecie mnóstwo zbiórek, fundacji i akcji charytatywnych, które możecie wspierać przez cały rok. Sprawdźcie, zweryfikujcie i korzystajcie tylko z zaufanych portali. Może dzięki Wam na twarzach wielu ludzi zagości uśmiech!

 

zespół Youtab.pl

Jedna odpowiedź do “Szlachetna Paczka, czyli o tym, że każdy może pomóc”

  1. Korona pisze:

    Cóż za piękny czyn, gratulacje dla całej ekipy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij Nam Wiadomość