YOUTAB

Połączenia z dziwnych numerów zagranicznych. Uniknij naciągnięcia na koszta…

Pewnie nieraz zdarzyło Ci się, że zadzwonił do Ciebie tajemniczy numer, którego nie dość, że nie kojarzyłeś, to jeszcze zupełnie nie miałeś pojęcia, z jakiego kraju pochodzi kierunkowy. Któż z nas nie spotkał się z tym problemem! A poza faktem, że jest to bardzo irytujące i po prostu męczące, może być także niebezpieczne. Pewnie słyszałeś kiedyś w telewizji lub czytałeś artykuł w Internecie, gdzie ostrzegano przed tym, by nie odbierać podejrzanych połączeń. Nic dziwnego – zdarza się czasami, że takie połączenie może nas kosztować dużo więcej niż same nerwy…

Szczególnie na połączenia z podejrzanych numerów powinny uważać osoby, które mają abonament. W przypadku karty, limit się skończy i tyle. Jednak jeśli płacimy za realnie wykorzystane minuty, możemy mieć poważny problem.

Jak nie dać się nabrać


Sprawdź, czy numer ma polski kierunkowy i odpowiednią ilość cyfr (9 dla komórek i 7 dla stacjonarnych). Jeśli widzisz inną ilość cyfr, dziwne kierunkowe, a wiesz, że nikt z Twoich znajomych z zagranicy nie próbuje się z Tobą skontaktować – nie odbieraj. Nawet jeśli nie oddzwonisz, a odbierzesz, to wtedy dzwoniący dłużej będą Cię nękać, ponieważ zapiszą numer w bazie jako aktywny. Jeśli zauważysz dziwne połączenia, możesz zadzwonić do Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numer +48 22 33 04 000 i zgłosić próbę połączenia się nieznanego numeru.

Uważaj na kierunkowe, które pochodzą z egzotycznych krajów, takich jak Kongo (+243), Mozambik (+258), Kuba (+53), Liberia (+231), Wyspy Wniebowstąpienia (+247) czy Papua Nowa Gwinea (+275).

Poza uwagą i nieodbieraniem lub odrzucaniem połączeń, możesz także zainstalować aplikację, np. “Odbierz telefon”, które automatycznie blokują połączenia z podejrzanych numerów. Jeśli wiesz, że nie chcesz otrzymywać połączeń zagranicznych, możesz też skontaktować się ze swoim operatorem i przekazać mu prośbę o blokowanie takich połączeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij Nam Wiadomość