YOUTAB

Ozonator – co to jest, czy warto to mieć?

Gdy słyszysz hasło “ozon”, z pewnością kojarzysz je od razu z dziurą ozonową (która podobnie niedawno nieco się zmniejszyła!). To główne skojarzenie, ale odzwierciedla dość dobrze naszą wiedzę na temat ozonu. Jest czymś, co poprawia jakość naszego życia. W przypadku jego warstwy chroniącej Ziemię – zawdzięczamy mu jakąkolwiek jakość życia. Ozon sam w sobie posiada silne własności aseptyczne – czyli wyjaławiające. Dlatego był stosowany powszechnie w szpitalach, aby dezynfekować sprzęt, opatrunki itd. Tam też zaczęto używać ozonatorów. Czym są te tajemnicze maszyny?

Czym jest ozonator?

Ozonator to maszyna produkująca ozon. Z pewnością kojarzysz jego specyficzny zapach – który unosi się w powietrzu po burzy. To właśnie on jest za to odpowiedzialny!

Generator ozonu powstał na potrzeby dezynfekcyjne, w czym sprawdzał się doskonale. Z czasem jednak producenci doszli do wniosku, że nie musimy ograniczać się tylko do tego, by ozon wykorzystywać w szpitalach czy np. przy ozonowaniu wody. Wszystko zaczęło się od momentu, gdy ludzie zwrócili uwagę na zanieczyszczenie powietrza. Od długiego czasu nasza świadomość na ten temat rośnie. Konsumenci zaczęli wyszukiwać sposobów na oczyszczenie powietrza także we własnym domu.

Powstały oczyszczacze powietrza, nawilżacze i właśnie ozonatory. 

generator ozonu ozonator

Do czego mi potrzebny taki ozonator?

Ozonator poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu. Takie jest jego główne zadanie. Maszyna produkuje ozon (który jest pochodną tlenu) i wypuszcza go w pomieszczeniu w odpowiednich dawkach, aby polepszyć nasz komfort i jakość powietrza. 

Szczególnie polecamy ozonator osobom, które cierpią na alergie. Ozon radzi sobie doskonale z mikroorganizmami, zapobiega ich namnażaniu. Dlatego, każdy, kto wymaga wysokiej jakości powietrza, będzie z takiej maszyny niezwykle zadowolony.


Komu polecamy generator ozonu? 

Szczególnie alergikom i wszystkim tym, którzy dla swojego zdrowia wymagają czystego środowiska, bez obecności bakterii, wirusów czy innych mikroorganizmów. Przyda się także tym, którzy mają różnego rodzaju zwierzaki. 

Ozon ma właściwości usuwające przykre zapachy. Nie maskuje ich, a właśnie usuwa! Dlatego nada się w tych mieszkaniach, gdzie ktoś pali papierosy. Ulgę odczują także ci, którzy mieszkają w niewielkiej odległości od np. fabryk czy ferm oraz wszystkich innych miejsc, które mogą wydzielać nieprzyjemne wonie. Z ozonatora ucieszy się zatem każdy, kto narzeka na słabą jakość powietrza. 

Jak używać ozonatora?

Bardzo ważne jest, aby po włączeniu ozonatora, opuścić pomieszczenie. Niestety ozon w czystej postaci może zaszkodzić ludziom, jeśli są wystawieni na jego działanie przez dłuższy czas. Dlatego tak przydatne są funkcje automatycznego wyłączenia się ozonatora. Wtedy bez problemu włączamy urządzenie, wychodzimy z pomieszczenia, a on działa, aż do momentu, gdy sam się wyłączy.

Po powrocie do pomieszczenia poczujesz natychmiastową różnicę w jakości powietrza! Zaleca się stosowanie generatora ozonu raz, dwa razy w miesiącu. Przed uruchomieniem ozonatora, koniecznie przeczytaj załączoną instrukcję! 

ozonator generator ozonu

Czy warto kupić ozonator? 

Jeśli odczuwasz problemy z jakością powietrza, mieszkasz w dużym mieście, gdzie występuje problem smogu – jak najbardziej! To totalny must have dla tych, których kondycja zdrowotna zależy właśnie od powietrza. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich domowników choruje, skarży się na problemy z oddychaniem, jest alergikiem – ozonator może im ułatwić codzienność i poprawić komfort życia! 

Pamiętaj, że generator ozonu możesz wykorzystać nie tylko w domu, ale także w samochodzie czy miejscu pracy. Przyda się zatem przedsiębiorcom, którzy mają częsty kontakt z klientem. 

W naszym sklepie znajdziesz dwa modele ozonatorów: generator ozonu ozonator WIRUS HIHAP – 10000mg/h oraz ozonator 3500mg/h. Ten pierwszy, ze względu na swoją dużą moc, jest polecany przede wszystkim do dużych pomieszczeń, także komercyjnych. Drugi z zupełnością wystarczy do ozonowania mieszkań i mniejszych pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij Nam Wiadomość