YOUTAB

Klawiatura bezprzewodowa – czy warto kupić?

Urządzenia bezprzewodowe cieszą się coraz większą popularnością. To, co kiedyś wymagało stałego podłączenia na kablu, obecnie radzi sobie bez tego doskonale. Po tym, że producenci regularnie wypuszczają coraz więcej produktów bezprzewodowych świadczy o tym, że popyt jest wysoki. I raczej szybko nie spadnie. Czy jednak rzeczywiście warto w takie artykuły inwestować? Czy są one tak samo wytrzymałe i wydajne, jak ich “kablowe” odpowiedniki? W tym artykule odpowiemy sobie na te pytania, ale w kontekście klawiatur. 

Jaką klawiaturę bezprzewodową wybrać? Czy warto dokonać zakupu, a jeśli tak – na co zwrócić uwagę przy wyborze? Czy możemy spodziewać się jakichś problemów? Na te wszystkie pytania odpowiemy w tym artykule!

Na jakiej zasadzie działa klawiatura bezprzewodowa?

Zastanawiałeś się kiedyś, na jakiej zasadzie działają urządzenia bezprzewodowe? Cóż, wszystko oczywiście sprowadza się do fizyki. Najpopularniejszy rodzaj połączenia odbywa się poprzez fale radiowe. Fale radiowe to fale elektromagnetyczne o konkretnej częstotliwości, które występują w naturze w sposób naturalny, ale można je też “stworzyć”. Tę możliwość wykorzystują m.in. odbiorniki radiowe. Klawiatura, która łączy się z komputerem czy tabletem na tej zasadzie, ma zazwyczaj mniejszy zasięg, ale co za tym idzie – jest też tańsza. 

Nieco droższą propozycją, ale tak naprawdę podbijającą rynek jest łączność za pomocą WiFi czy Bluetooth. Obecnie coraz więcej urządzeń korzysta z tej technologii i często trudno jest znaleźć tę, która wykorzystuje fale radiowe. Nic dziwnego – zasięg w tym przypadku jest o wiele większy i często lepszej jakości. NIewiele komputerów czy tabletów nie posiada tego typu łączności – a to także sporo ułatwia. Poza powyższymi możliwościami, często napotkasz także wersję działającą na podczerwień. Wiele komputerów nie obsługuje jednak tego typu połączenia i być może będzie konieczne dokupienie dodatkowego gadżetu w postaci adaptera. 

klawiatura bezprzewodowa

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klawiatury bezprzewodowej?

Przede wszystkim na producenta. W naszym sklepie zawsze proponujemy jedyne sprawdzone produkty, pochodzące od producentów, którzy stawiają na wysoka jakość, jak i atrakcyjną cenę. Dzięki temu znajdziesz u nas sporo propozycji za niewielkie pieniądze, które nie ustępują najbardziej znanym markom pod względem wydajności i jakości produktów. 

Wybierając klawiaturę bezprzewodową, warto zwrócić uwagę na rodzaj łączności. Przed zakupem musisz się upewnić, że sprzęt, do którego chcesz ją podłączyć, będzie kompatybilny. W specyfikacji naszych produktów zawsze znajdziesz potrzebne informacje. Dla wielu osób przydatna może być informacja o maksymalnej odległości od komputera czy tabletu. Jeśli planujesz pracować w większej odległości od “źródła” sygnału – koniecznie upewnij się, że dany sprzęt umożliwia taką opcję. 

Wiele klawiatur bezprzewodowych oferuje podświetlane klawisze. Jest duża wygoda, szczególnie, jeśli nie pracujesz w pełnym słońcu. Podświetlenie sprawi, że nawet w mroczniejszym pomieszczeniu będzie Ci się pracowało wygodnie. Ponieważ klawiatury bezprzewodowe pracują na baterii, bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na czas pracy przed kupnem. Jest to o tyle istotne, że chyba nikt nie chciałby, żeby jego klawiatura rozładowała się w najmniej oczekiwanym momencie? 

Kolejnym parametrem jest rozmiar klawiatury – czy potrzebujesz pełnej, z panelem numerycznym? A może wystarczy Ci pomniejszona wersja? Zwróć też uwagę na dodatkowe przyciski. Jeśli przyzwyczaiłeś się np. do przycisków do sterowania muzyką – wybierz taką klawiaturę bezprzewodową, która także będzie posiadała podobne przyciski. 

Niektórzy wolą klasyczne klawisze, które niemal do siebie przylegają. Ale pamiętaj, że taka klawiatura jest trudniejsza w czyszczeniu i często może być niewygodna w użytkowaniu. O wiele lepiej sprawdzają się klawiatury wyspowe. W nich klawisze są odsunięte dalej od siebie, co ułatwia pisanie, a także utrzymywanie jej w czystości. Jeśli preferujesz konkretne rozstawienie klawiszy, ich wysokość czy rozmiar – koniecznie sprawdź te informacje przed kupnem, bo możesz się rozczarować. To samo tyczy się obecności np. zintegrowanego touchpada oraz podpórki do rąk

Ostatnia rzeczą, jaką powinieneś ocenić przed kupnem są cena oraz sam wygląd. Jeśli klawiatura kosztuje nieco więcej, niż planowałam wydać, upewnij się, że masz do czynienia ze sprawdzona marką i czy dany model posiada jakąś przewagę nad tańsza konkurencją. Często okazuje się, że nieco droższy sprzęt rzeczywiście działa sprawniej, szybciej i dłużej. Sam wygląd jest oczywiście kwestią względną, ale jeśli będziesz z klawiatury bezprzewodowej korzystał na co dzień – lepiej, żeby Ci się podobała, prawda? 

klawiatura bezprzewodowa

Jakie są zalety bezprzewodowej klawiatury?

Skoro bezprzewodowe gadżety są takie popularne, to musi coś w nich być, prawda? Cóż, klawiatura bezprzewodowa to przede wszystkim komfort pracy. Nie ogranicza Cię kabel, na którym sprzęt musi wiecznie polegać. Możesz pracować w dogodniejszym miejscu, pozycji czy ułożeniu niż w przypadku klasycznej klawiatury kablowej.

Kolejnym plusem jest większy porządek – pozbywasz się jednego z kabli. A każdy, kto od czasu do czasu próbuje zrobić z nimi porządek wie, że jest to niemal niemożliwe. A nawet, gdy misja się powiedzie, to sukces trwa nie dłużej niż kilka dni. A dzięki technologii bezprzewodowej, pozbywasz się tego problemu. 

Dzięki temu, że klawiatury bezprzewodowe są obecnie tak popularne, bez  problemu znajdziesz taką, która się Tobie spodoba. W ofercie naszego sklepu również znajdziesz szeroki wybór, który pozwoli na dogodne dobranie odpowiedniego modelu. 

Jakie są wady klawiatur bezprzewodowych?

Główną wadą jest, paradoksalnie  – brak  kabla. W tym przypadku musisz polegać na baterii i pilnować, aby klawiatura była zawsze naładowana. W przeciwnym wypadku, możesz spodziewać się, że w najmniej spodziewanym momencie, Twoja klawiatura się wyładuje i już niewiele zdziałasz. Dlatego zawsze sprawdzaj czas pracy baterii i nie zapominaj o ładowaniu. Dzięki temu unikniesz przykrej niespodzianki. 

Drugą wadą są możliwe opóźnienia czy zakłócenia. Niestety kabel daje w tej kwestii więcej pewności. Dlatego, jeśli denerwuje Cię, gdy coś nie działa tak szybko i sprawnie, jak powinno – zastanów się, czy klawiatura bezprzewodowa jest na pewno dla Ciebie. 

Jaką klawiaturę z Youtab.pl wybrać?

W naszym sklepie znajdziecie dobrej jakości klawiatury bezprzewodowe w atrakcyjnej cenie. Jeśli szukasz rozwiązania 2w1, koniecznie zastanów się nad zestawem klawiatura + mysz od Esperanza Titanum. Za naprawdę niewielkie pieniądze, otrzymujesz podstawowe wyposażenie każdego stanowiska komputerowego – klawiaturę i mysz! Klawiatura bezprzewodowa w tym zestawie  jest pełnowymiarowa (w klasycznym układzie QWERTY). Jej dużym plusem jest cichy tryb pracy – co może być szczególnie przydatne, jeśli w jednym pomieszczeniu pracuje kilka osób, np. w biurze. Klawiatura zasilana jest na baterie AA, więc nie będziesz miał problemu z jej “naładowaniem”, o ile będziesz miał w zapasie paczkę baterii!

klawiatura bezprzewodowa
Drugą propozycją jest wyjątkowo atrakcyjna, o eleganckim designie, klawiatura bezprzewodowa, kompatybilna z iOSem, Androidem i Windowsem. Jest dostępna w dwóch kolorach – białym i czarnym. Charakteryzuje się dużą wygodą użytkowania – klawisze są tutaj ułożone wyspowo, co zwiększa komfort pisania oraz ułatwia czyszczenie. Działa na Bluetooth, a jej zasięg to aż 10 metrów! Jeśli więc szukasz klawiatury o dużym zasięgu – to zdecydowanie propozycja dla Ciebie! Dużym ułatwieniem dla korzystającego jest fakt, że klawiatura ma nóżki, które można postawić. Zwróć uwagę, że klawiatura nie ma panelu numerycznego. Zasilana jest trzema bateriami AAA. 

klawiatura bezprzewodowa
Ostatnią propozycją jest klawiatura bezprzewodowa BLOW BK105. Jej największym wyróżnikiem jest funkcja Dual Channel, która umożliwia pracę na dwóch urządzeniach jednocześnie. Wystarczy szybka zmiana kanału i zamiast na komputerze, piszesz np. na tablecie! To spore ułatwienie dla tych osób, które lubią multitasking i tego rodzaju ułatwienia. Klawiatura jest wyspowa i bardzo cicha. Idealnie sprawdzi się zatem w biurze czy w domu dla osób pracujących w ramach home office. Zasilanie klawiatury to 3,7V 180mAh, ładowanie trwa ok. 3 godzin, po czym możesz wygodnie pracować nawet do… 40 godzin! Można ją podnieść do wygodniejszej pozycji, a zasięg Bluetooth wynosi 10 metrów. Zdecydowanie dobry wybór dla wymagających użytkowników!

klawiatura bezprzewodowa
W sklepie na YouTab.pl znajdziesz wiele gadżetów multimedialnych, kable, etui ochronne do telefonów czy uchwyty samochodowe. Zamów już dziś i ciesz się nowym sprzętem! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij Nam Wiadomość