YOUTAB

Kable do telefonu – jaki powinien być idealny kabel

Kable towarzyszą nam każdego dnia. Bez nich bardzo trudno byłoby sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie. Chociaż technologia idzie wciąż do przodu i co chwila proponuje się nam nowe rozwiązania, które mają ukrócić czas panowania kabli – przed nami jeszcze długa droga. Bluetooth, ładowanie indukcyjne, światłowody – to i wiele więcej ułatwia nam życie na co dzień. Jednak wielu z nas woli nawet urządzenia działające ze starym dobrym kablem. Rzeczywiście – urządzenia bezprzewodowe mogą się rozładować, stracić zasięg itd. Tradycja może na tym polu wygrać. A jeśli jest się dobrze zorganizowanym, to można opanować chaos wśród kabli i zaprowadzić porządek pod naszym biurkiem czy za konsolą RTV.

Ale jak wybrać odpowiednie kable na co zwracać uwagę? Takie, które będą mieć wady, mogą uszkodzić nasz telefon, komputer czy inne urządzenie elektryczne. Dlatego wybór odpowiedniego kabla to ważniejsze zadanie niż może się wydawać.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kabel musi być przede wszystkim bezpieczny. Nie może zagrażać ani nam, ani naszym sprzętom. Powinien być zatem wykonany z materiałów wysokiej jakości, takich, które przetrwają nie jedno po wyjęciu ich z pudełka. Sprawdź, czy nigdzie nie widać żadnych wgnieceń, przerwań czy np. dziur w izolacji. Dokładna obserwacja może pomóc, ale to nie wszystko. Kupuj tylko od sprawdzonych producentów i ze sklepów, którym ufasz. Na Youtab.pl oferujemy tylko takie akcesoria, które sami sprawdziliśmy i którym sami ufamy. Dzięki temu proponujemy naszym klientom towary bezpieczne. 

Dobrze jest wybrać taki kabel, który wykonany jest z wytrzymałego aluminium, PCV i nylonu. Miedziane części nie powinny być widoczne. Pamiętaj, aby zawsze przed podłączeniem sprzętu sprawdzić, czy w środku złączki nie ma żadnego niechcianego ciała obcego – piasku czy kurzu. W naszym sklepie znajdziesz kable odporne na pył i wodę. Ale nie oznacza to, że możesz je wrzucić pod prysznic lub do piaskownicy! Użytkowanie ich z głową to najlepsza gwarancja, że posłużą Ci długo i efektywnie

Wygoda użytkowania to jest to!

Kable mogą się plątać, często są zbyt długie lub za krótkie. Ich duża ilość powoduje, że wiele osób nawet nie patrzy w ich stronę, ponieważ są przerażeni wielką plątaniną. Dlatego przed zakupem kabla dobrze jest pomyśleć o tym, do czego będziemy go używali, jaka długość jest nam potrzebna. I czy w ogóle go potrzebujemy! Warto także zastanowić się nad kablami, które mają kilka końcówek. Dzięki temu oszczędzimy miejsce, a także unikniemy kłębowiska pod biurkiem czy za szafką. Na Youtab.pl znajdziesz takie kable bez problemu.

kabel 3w1 Dux Ducis

Dla fanów multi funkcjonalności oferujemy np. Kabel 3w1 DUX DUCIS K-ONE USB, USB-C, Apple Lightning lub Kabel 3w1 BASEUS Micro-USB, USB-C, Lightning. Oba kable mają z jednej strony końcówkę USB, a z drugiej złącze Lightning, USB-C i microUSB. Dzięki temu mogą być używane z większością sprzętów dostępnych na rynku! Dodatkowo oba mają wygodną długość – Dux Ducis to aż 120 cm, a ten od Baseusa ma 100 cm długości. Dzięki temu wygodnie podłączysz wszystkie sprzęty. Ponadto kable są pokryte nylonem. Dzięki temu poplątanie ich staje się niemal niemożliwe! Nawet mistrzowie nie będą w stanie poplątać kabli tak, by odplątanie zajęło dużo czasu, jak w przypadku tradycyjnych kabli. Oba kable są bezpieczne i zapewniają szybki przesył danych oraz ekspresowe ładowanie. W obu zastosowano poprzeczną izolację, więc są one w pełni bezpieczne. Baseus zadbał także o to, by można było kontrolować długość konkretnych wtyczek.

kabel 3w1 Baseus
Inną propozycją jest Kabel 3w1 BASEUS FABRIC Micro-USB, USB-C, Lightning. Co jest w nim niezwykłego? Tak jak powyższe kable, również jest wykonany starannie, zapewniając bezpieczeństwo użytkownikom oraz sprzętowi. Ale to, co nas przekonało, to możliwość zwijania i rozwijania kabla.Dzięki temu produkt Baseusa można wygodnie spakować do plecaka, torebki czy nawet kieszeni – po zwinięciu ma zaledwie 35 cm. Jego maksymalna długość to aż 120 cm! Wygodę użytkowania masz tu jak w banku. 

kabel rozwijany 3w1 Baseus
Na koniec zostawiliśmy coś ekstra, a konkretnie MAGNETIC LED 3-in1 K-ONE CABLE 1.2M. Ten kabel ma trzy wymienne końcówki: USB-C, Lightning i microUSB. Dzięki temu możesz wygodnie zmieniać je tak, by podpiąć odpowiednie urządzenie. Co więcej, kabel ma światełko LED – dzięki temu nawet w ciemności zauważysz, że sprzęt jest podłączony. Dzięki temu będziesz ostrożniejszy i nie zahaczysz się o kabel, grożąc upadkiem sprzętu. Ponieważ końcówki działają na magnes, ich wymiana jest ekspresowa i bardzo wygodna. 

Kabel 3w1 USB, USB-C, iPhone 100cm

Pomyśl o przeznaczeniu

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić przy wyborze kabla, jest zdecydowanie o jego przeznaczeniu. Co chcesz podłączyć do czego? Czy zależy Ci na szybkim przesyle danych? Są to podstawowe pytania. Kable o wyższym natężeniu sprawdzą się lepiej, jeśli zależy Ci na szybkości ładowania. Wybieraj takie kable, które rzeczywiście Ci się przydadzą. Jeżeli nie lubisz, by kable się plątały, wybieraj takie, które są pokryte nylonem – jak np. Kabel Micro-USB. Dzięki temu każdy nerwus odetchnie z ulgą! 

kabel
Długość w przypadku kabla ma znaczenie, dlatego na Youtab.pl zadbaliśmy o to, byś miał wybór. Np. kabel microUSB marki Dux Ducis znajdziesz w dwóch rozmiarach: 200 i 300 cm! Dzięki temu dobierz taki, który Ci najbardziej odpowiada. 

Wybór kabla może wydawać się zadaniem prostym i nieskomplikowanym. Jednak, aby być w pełni zadowolonym – trzeba, jak widać po powyższym tekście, pomyśleć o kilku aspektach. Ponieważ nasz team wie, że często znalezienie idealnego produktu wymaga czasu i energii, zawsze chętnie pomożemy w podjęciu decyzji! Pamiętaj, że najważniejsze to odpowiedzieć sobie na pytania: jakiego kabla potrzebuję, o jakiej długości i czy powinien posiadać jeszcze jakieś dodatkowe funkcjonalności. Pamiętaj, że to niepozorne akcesorium może przynieść dużo dobrego! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij Nam Wiadomość