YOUTAB

Jak założyć szkło ochronne na ekran telefonu?

Hartowane szkiełko to świetne zabezpieczenie dla delikatnego ekranu smartphone’a. Na co dzień chroni go przed zarysowaniami, pęknięciami oraz innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Naklejenie tego elementu nie należy jednak do najłatwiejszych zadań. Radzimy jak poprawnie założyć szkło ochronne na ekran telefonu! Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek, pęcherzy powietrza i frustracji.

 

 

Jeśli zależy Ci na utrzymaniu dobrego wyglądu Twojego smartphone’a, a także chcesz uniknąć ewentualnych dużych wydatków związanych z wymianą kosztownych części wyświetlacza, koniecznie powinieneś założyć szkło ochronne na ekran telefonu. By jednak nie dopuścić do powstania pęcherzyków powietrza czy innych błędów, musisz zrobić to w odpowiedni sposób. Podpowiadamy, jak się przygotować do tego zadania oraz jak przeprowadzić cały proces, by być w pełni zadowolonym z efektu!

 

smartphone

Co przygotować do zakładania szkła ochronnego na ekran telefonu?

Przede wszystkim nie można dopuścić do dostania się drobnych włókien, okruszków, cząstek kurzu i innych zanieczyszczeń pod szkło ochronne na ekran telefonu, więc warto zacząć od dokładnego umycia rąk. Następnie należy znaleźć płaskie, czyste miejsce, na którym można swobodnie ułożyć telefon. Takie stanowisko powinno być także dobrze oświetlone. Wygodnie jest zawczasu wypakować szkło i zostawić je pod ręką.

 

Jak przygotować telefon do założenia szkła hartowanego?

Następnym krokiem jest dokładnie oczyszczenie powierzchni wyświetlacza. Do opakowania ze szkłem hartowanym na ekran telefonu dołączone powinny być dwie, hermetycznie zapakowane ściereczki. Mokra ściera wszystkie zanieczyszczenia, a także odtłuszcza powierzchnię. Sucha natomiast zbiera nadmiar płynu, zapobiega zaciekom i osusza telefon. W trakcie czyszczenia warto co jakiś czas sprawdzić pod kątem (patrząc pod światło), czy na pewno usunęło się wszystkie zabrudzenia i ślady palców.

 

 

Video – jak założyć szkło ochronne na telefon

 

Jak prawidłowo nakleić szkło ochronne na ekran telefonu?

Po przygotowaniu urządzenia pozostaje już tylko nakleić szkiełko. Nie wolno się wtedy spieszyć – warto wykonać to zadanie w skupieniu i spokoju. Najpierw trzeba ostrożnie zdjąć folię zabezpieczającą ze szkła, a następnie dokładnie oszacować jego położenie, sugerując się otworami funkcyjnymi. Po wybraniu idealnego miejsca należy delikatnie przyłożyć szkło i przycisnąć palcem jego środek. Wtedy klej równomiernie się rozłoży, więc uniknie się powstania pęcherzyków powietrza. Na koniec pozostaje wykonać kilka ruchów z pomocą używanej wcześniej suchej ściereczki, by dokładnie przymocować szkło. Najlepiej wykonywać je w kierunku od środka do zewnątrz. Jeśli pojawiły się drobne pęcherzyki, należy je przesuwać w stronę brzegów, aż usunie się zalegające powietrze.

 

By poprawnie założyć szkło ochronne na ekran telefonu należy podejść do całego procesu ze spokojem. Uważne wykonanie wszystkich kroków pomoże Ci nakleić tę ochronę idealnie równo i estetycznie. Zadbaj o bezpieczeństwo oraz wygląd swojego smartphone’a!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij Nam Wiadomość