YOUTAB

Jak pobrać film z YouTube?

Znalazłeś ciekawy film na Youtube i chciałbyś go ściągnąć? A może podoba Ci się jakiś utwór i chciałbyś cieszyć się nim na co dzień? Mimo, że sam serwis nie pozwala na ściąganie materiałów bezpośrednio na dysk, istnieją sposoby na to, aby obejść te ograniczenia! 

Czy ściąganie filmów z YouTube jest legalne? 

Na samym początku możesz mieć wątpliwości, czy ściąganie czegokolwiek na swój komputer czy telefon z Youtube jest w ogóle legalne. Odpowiedź jest prosta, ale ma też haczyk! Prawo nie zabrania bowiem ściągania plików z YouTube. Korzystać z nich możesz jednak tylko Ty i Twoi najbliżsi – Ci z którymi pozostajesz w bliskim kontakcie (partner, rodzina, spowinowaceni). Dalsze rozpowszechnianie filmów z YT jest zabronione i może zostać ukarane grzywną lub nawet poważniejszym wyrokiem. 

pobieranie filmów z YouTube
Jeśli więc chcesz ściągnąć plik z YouTube, możesz to zrobić. Nie wolno Ci jednak dalej rozsyłać tego pliku, przekazywać go osobom trzecim – szczególnie za opłatą, ani czerpać jakichkolwiek profitów z posiadania tego pliku. W przeciwnym razie złamiesz prawo – m.in. autorskie. Nikt tego nie chce! Dlatego, jeśli ktoś poprosi Cię np. o wyświetlenie takiego filmu w miejscu publicznym – powinieneś odmówić. Używanie ich jednak na własny użytek niczym nie grozi. 

Czy można ściągnąć film prosto z YouTube?

Niestety nie ma możliwości ściągnięcia plików bezpośrednio w panelu YT – o ile jesteś zwykłym użytkownikiem! Bowiem od momentu, gdy YouTube przedstawił użytkownikom opcję Premium – taka możliwość już istnieje. Wystarczy, że zapłacisz co miesiąc dwadzieścia parę złotych, a będziesz mógł oglądać filmy w trybie offline, czyli właśnie ściągnięte. Oczywiście tak ściągnięty film będzie nadal dostępny w obrębie programu. Jeśli chcesz ściągnąć plik bezpośrednio na dysk – przez panel YouTube tego nie zrobisz. 

W jaki sposób ściągnąć film z YouTube?

Jest kilka sposobów na to, aby ściągać filmy z YouTube. Przedstawimy Ci te najpopularniejsze:

Ściąganie filmów z YouTube przez serwisy zewnętrzne 

Najprostszym i najdłużej znanym sposobem są serwisy, które powstały właśnie z myślą o ściąganiu plików z YT. Oferują one zazwyczaj automatyczną konwersję – możesz zamiast całego filmu ściągnąć np. tylko ścieżkę dźwiękową jako mp3. 

Tak naprawdę wszystko, co musisz zrobić, to wpisać frazę “ściągnij z YouTube” czy “download from YouTube”, by wyskoczyło Ci wiele wyników. Jednak najpopularniejsze strony, na których znajdziesz narzędzie do ściągania filmów z YouTube to m.in:

SaveMedia

YouTube MP3 Konwerter

YMP4

Y2Mate

ściąganie filmów z YouTube

Ściąganie filmów z YouTube za pomocą programów do pobrania

Poza korzystaniem z narzędzi online, możesz też ściągnąć (bardzo często są darmowe) programy na swój dysk. To często równie prosta metoda, co korzystanie z wersji online. Takimi programami, dzięki którym ściągniesz pliki z YT są: 

aTube Catcher

YouTube Downloader HD

4K Video Downloader

Free YouTube Downloader 

YouTube By Click 

MacX YouTube Downloader

Ściąganie filmów z YouTube za pomocą wtyczek

Poza programami i stronami, istnieje także wiele wtyczek, dzięki którym ściągniesz filmy lub muzykę z YouTube. 

1-Click YouTube Video Download – dla Mozilli

YouTube Downloader – dla Opery

NIestety Chrome nie obsługuje wtyczek tego typu, ze względu na zakazy bezpośrednio z Google. 

Wszystkie te rozwiązania działają bardzo podobnie – zazwyczaj poprzez wklejenie linku. Potem wystarczy wybrać format (nie we wszystkich programach będzie takie rozwiązanie dostępne) i kliknąć “Pobierz”. W kilka sekund lub minut będziesz miał na dysku ulubione 

Ściągaj filmy i ciesz się dobrym dźwiękiem

Po ściągnięciu filmów lub muzyki z YouTube, ciesz się nimi (w zaciszu domowym – pamiętaj!), korzystając z dobrego sprzętu. Na naszej stronie znajdziesz spory wybór słuchawek oraz głośników. W zależności od swoich preferencji, możesz wybierać spośród różnych modeli. Dla tych, którzy często odchodzą od komputera czy konsoli albo uprawiają sport –  polecamy słuchawki działające na Bluetooth. Żaden kabel się wtedy nie zaplącze! Sportowcy z pewnością pochwalą słuchawki douszne, które sprawdzą się w czasie treningów. Sprawdź naszą ofertę i wybierz coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij Nam Wiadomość