YOUTAB

Jak namierzyć telefon z Androidem i iOSem

Nikt z nas nie chce zgubić swojego telefonu. Niestety zdarza się, że do tego dochodzi. Czasami przez nieuwagę czy nerwy, ale także często ze złej woli innych ludzi – czyli po prostu kradzieże. Dlatego warto wiedzieć, że istnieją sposoby na to, aby odnaleźć swoją zgubę. Systemy operacyjne Android i iOS mają wgrane lub dostępne do ściągnięcia specjalne programy, dzięki którym możliwe jest ich namierzenie. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Jak namierzyć telefon z iOSem?

System iOS pozwala na namierzanie Twojego iPhone’a. Aby to zrobić, należy włączyć funkcję “Znajdź mój iPhone”, która obecnie (od wersji iOS 13), znajduje się w aplikacji Lokalizator. Aby włączyć tę funkcję:

 • Przejdź do aplikacji Lokalizator lub wejdź na stronę icloud.com/find,
 • Po otwarciu aplikacji lub wejściu na stronę, kliknij w opcję “Znajdź iPhone”,
 • Na mapie zobaczysz wszystkie swoje urządzenia i ich położenie,
 • Jeśli jesteś w pobliżu zagubionego urządzenia, możesz włączyć opcję odtworzenia dźwięku. Dzięki temu Ty lub ktoś inny, kto jest niedaleko iPhone’a, znajdzie go bez problemu.
 • Jeśli okazało się, że sprzęt zaginął, możesz włączyć funkcję “Oznacz jako utracony”. 

aplikacja znajdź mój iphone

Jeśli oznaczysz urządzenie jako utracone, zostanie ono zablokowane, na ekranie pojawi się zaś wiadomość, którą sam utworzysz – z Twoim numerem telefonu. Możliwość płatności mobilnych będzie wstrzymana, więc Twoje konto będzie bezpieczne.

Jeśli wymażesz urządzenie, wszystkie dane zostaną z niego usunięte (w tym numery kontaktów oraz karty debetowe czy kredytowe). Dzięki temu nikt nie będzie mógł korzystać z Twojego urządzenia. Jest jednak jeden minus – dokonując tego, nie będziesz już mógł śledzić iPhone’a.

Jeśli korzystasz z Chmury rodzinnej, pozostali członkowie także mogą sprawdzić, gdzie znajduje się Twój iPhone lub inne urządzenie z iOSem. 

Uważaj, by niechcący nie usunąć sprzętu z konta iCloud. W takim przypadku blokada zostanie zniesiona, a każdy, kto natknie się na Twojego iPhone’a, będzie mógł z niego korzystać. 

Co jeśli nie mam włączonej funkcji “Znajdź mój iPhone”?

W takim przypadku nie będziesz w stanie go namierzyć. Ale możesz go zabezpieczyć. Jak to zrobić?

 • Przede wszystkim zmień swoje hasło do iCloud,
 • Zmień pozostałe hasła, do poczty e-mail, platform w social mediach (Facebook, Instagram), konta bankowego itd.
 • Zgłoś kradzież lub zagubienie na policję oraz do swojego operatora. 


Jak odnaleźć urządzenie z Androidem? 

Na szczęście nie tylko właściciele iPhone’ów mogą odnaleźć swoje zagubione urządzenie. Android również ma rozwiązanie dla każdego, kto boi się, że kiedyś jego smartfon może się zgubić lub zostać skradziony. W tym celu potrzebujemy aplikacji Menedżer urządzeń Android – Google Znajdź moje urządzenie. Po ściągnięciu go ze Sklepu Google Play, musimy:

 • Włączyć aplikację i zalogować się na swoje konto Google,
 • Włączyć lokalizację GPS (w menu lub ustawieniach urządzenia),

Z aplikacji możemy korzystać na innych urządzeniach lub nawet przez Internet na komputerze PC lub laptopie. Jeśli nasz telefon się zagubi lub zostanie skradziony, poprzez apkę nie tylko go namierzymy, ale także:

 • Zadzwonimy – dzwonek pomoże nam zlokalizować sprzęt,
 • Zablokujemy (nikt nie będzie mógł się dostać do naszego smartfona),
 • Usuniemy.

Google Znajdź moje urządzenie
Jeśli wybierzesz opcję z usunięciem, pozbędziesz się wszystkich danych, których nie będzie już możliwości przywrócenia. Dlatego tę opcję polecamy jedynie, gdy inne się już wyczerpią. 

Kolejne kroki, jakie należy podjąć, gdy nasz telefon zostanie skradziony lub zgubiony, to przede wszystkim kontakt z bankiem (jeśli korzystałeś z płatności mobilnych), a także z operatorem i policją. Powinieneś także zmienić hasła dostępu do konta Google, a także innych platform i usług.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij Nam Wiadomość