YOUTAB

Hub – podłącz kilka urządzeń w jednym miejscu

Obecnie technologia pozwala nam na wiele ułatwień. Zasadniczo, ułatwianie nam życie, sprawianie, że staje się ono prostsze, bardziej zautomatyzowane i w efekcie lepsze (przynajmniej w założeniu), to główna misja technologii. Dzięki niej możemy leczyć choroby, które wcześniej były śmiertelne, podróżować szybko i wygodnie na drugi koniec świata i rozmawiać na wideo czatach z osobami na innym kontynencie. A także daje nam nieco mniejsze ułatwienia, takie jak smartfony z wysokiej jakości aparatami czy szkło hartowane dla ochrony ekranów. 

Jednym z głównych misji technologii jest sprawianie, że kilka funkcji łączy się w jednym urządzeniu. Przecież kiedyś z telefonu mogliśmy jedynie dzwonić, wysłać SMS-a czy pograć w węża. Obecnie jesteśmy w stanie sterować nimi samochodem czy inteligentnym domem. Obecnie smartfony mają moc obliczeniową o wiele większą niż jeszcze niedawno komputery. 

Pojęciem, które oznacza łączenie wielu rzeczy jest hub. Czym jest dokładnie i gdzie znajdziecie hub na naszej stronie? Czytaj dalej, a się dowiesz. 

HUB BASEUS MULTI-FUNCTIONAL | Adapter USB-C na 3xUSB | HDMI | RJ45 | USB-C PD

Co znaczy “hub”?

Czym jest hub? Co oznacza to słowo? Dosłownie z angielskiego – hub znaczy “centrum” lub “ośrodek”. Ponadto Wikipedia podaje dla tego określenia trzy znaczenia: urządzenie w sieci komputerowej, serwer sieci Direct Connect oraz węzeł lotniczy, czyli port przesiadkowy. 

Hub, który znajdziesz na naszej stronie, najbliżej ma do pierwszego znaczenia, wymienionego powyżej. Hub rozumiane jako urządzenie sieci komputerowej to inaczej koncentrator sieciowy. Służy on do przyłączenia wielu urządzeń sieciowych do jednej sieci komputerowej. Obecnie te urządzenia są już niemal nie stosowane. Nazwa jednak została zachowana.

Hub w ogólnym rozumieniu to urządzenie mogące podłączyć kilka urządzeń do głównego urządzenia. I takie właśnie znaczenie ma hub także na naszej stronie. 

Hub 4w1 BASUES CAHUB-F01 | Adapter USB na USB 3.0 + 3xUSB 2.0

Czym różni się hub od przejściówki?

Czytając znaczenie słowa hub, można dojść do wniosku, że tak naprawdę mamy do czynienia z przejściówką. Nie jest to do końca prawda. Hub z założenia ma posiadać kilka portów i możliwość podłączenia urządzeń z różnymi wejściami do głównego urządzenia. Przejściówka może mieć tylko jedno wejście i jedno wyjście. Można zatem uznać, że każda przejściówka jest hubem, ale nie każdy hub jest przejściówką (jest to oczywiście dość ogólne stwierdzenie). POnadto przejściówka zazwyczaj umożliwia podłączenie urządzenia z zupełnie innym wejściem. Hub może służyć jako rozgałęziacz. 

Hub dostępne na Youtab.pl 

Jakie urządzenia typu hub znajdziesz w naszym sklepie? Jest ich dość szeroki wybór, dlatego każdy znajdzie coś, co mu się przyda. Zacznijmy od tych z najniższej półki cenowej.

Najtańsze propozycje

W najniższej cenie znajdziesz Adapter BASEUS CAHUB-CW01 4w1. Dzięki niemu podłączysz aż 4 końcówki USB 2.0 oraz jedno USB Micro. Cena jest niewielka, ale jeśli masz tylko jedno wejście USB, a potrzebujesz większej liczby, to idealne rozwiązanie w niewysokiej cenie. Hub 4w1 BASUES CAHUB-F01 daje możliwość podpięcia do USB aż 3 wejścia USB 2.0 oraz po jednym USB 3.0 i Micro USB. Cena tego gadżetu jest również niska, a oferuje ciekawe funkcje i  umożliwia podłączenie dysku zewnętrznego do 4 TB. 

Adapter BASEUS CAHUB-CW01 4w1

Średnia półka cenowa 

Ze średniej półki cenowej możesz wybrać spośród 2 urządzeń. HUB BASEUS ENJOYMENT pozwoli Ci na podłączenie portów VGA i USB-C PD do urządzenia z wejściówką USB-C. Możesz dzięki niej podłączyć np. telewizor do Maca, zapewniając wysoką jakość przesyłanego sygnału oraz jednoczesne ładowanie sprzętu. 

HUB BASEUS MULTI-FUNCTIONAL | Adapter USB Typ C na 4x USB 3.0 + USB-C PD
Drugą propozycją jest przejściówka z USB-C na USB-C oraz mini jacka – Hub BASEUS L57. Dzięki niej będziesz mógł podłączyć klasyczne słuchawki do wejścia USB-C. Dźwięk będzie bardzo dobrej jakości, a urządzenie pozwala na jednoczesne ładowanie. 

Najdroższe propozycje

Z najwyższej cenowo półki znajdziesz kilka propozycji, które znacznie ułatwią CI pracę oraz rozrywkę. PIerwszym jest HUB BASEUS MULTI-FUNCTIONAL. Tej wysokiej jakości produkt posiada z jednej strony USB-C i umożliwia podłączenie 4 USB 3.0 oraz USB typu C. Adapter ma bardzo schludny design i jest wytrzymały na kurz oraz zanieczyszczenia.

Kolejną propozycją jest HUB BASEUS ENJOYMENT. Do urządzenia z gniazdem USB-C możesz podłączyć aż 4 USB 3.0 oraz HDMI HD. Ten hub pozwala na przesył danych z prędkością aż 5 GB/s, a jakość obrazu dzięki technologii HD jest bardzo dobra. 

 HUB BASEUS ENJOYMENT | Adapter z USB Typ C na 4x USB 3.0 + HDMI HD
HUB BASEUS MULTI-FUNCTIONAL pozwala na podłączenie do USB-C kilku urządzeń. Posiada 3 gniazda USB-C oraz po jednym: HDMI, USB-C PD oraz RJ45. Ten hub jest w pełni bezpieczny, pozwala na szybki przesył danych i ładowanie. Gadżet jest odporny na kurz, zanieczyszczenia i wiatr. 

Ostatnią, najdroższą propozycją jest Hub BASEUS SQUARE DESK. Jest to przejściówka z USB-C na dwa USB 3.0, RJ45, USB-C oraz czytnik kart TF/SD. Możesz dzięki niej odczytywać w tym samym czasie dane z karty SSD i micro SSD. Dzięki specjalnym portom, każde przejście działa niezależnie, a podpięte urządzenia są w pełni bezpieczne.  

Hub BASEUS SQUARE DESK | Adapter USB-C na USB 3.0 | USB-C | HDMI | RJ45 | SD | Micro SD

Na Youtab.pl znajdziesz najlepsze przejśiówki Hub. W zależności od swoich potrzeb, z pewnością znajdziesz cos dla siebie. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij Nam Wiadomość