YOUTAB

Głośniki bezprzewodowe – czy warto?

Era masywnych sprzętów grających z dużymi kolumnami powoli odchodzi w niepamięć. Oczywiście część osób nadal przywiązuje dużą wagę do jakości dźwięku i nie wyobraża sobie zamienienia swojej ulubionej wieży na smartfona, jednak obecnie przywiązujemy coraz większą wagę do zupełnie innych rozwiązań: przede wszystkim zależy nam na mobilności.

Głośnik ZEALOT S28
Głośnik ZEALOT S28
 

Wszystko zaczęło się od muzyki w telefonie.

Podstawowe modele telefonów komórkowych początkowo nie umożliwiały słuchania muzyki – trudno wyobrazić sobie obecnie smartfony bez takiej funkcji. Mamy możliwość odtwarzania muzyk poprzez specjalne aplikacje, ale nie tylko. Dzięki Internetowi i transmisji danych mamy dostęp do niemal nieograniczonych baz utworów, począwszy od Spotify, aż po słuchanie muzyki z popularnego serwisu YouTube. Nie potrzebujesz do tego słuchawek – nowoczesne smartfony zostały wyposażone w całkiem niezłe głośniki. Czy to jednak wystarczy? Jakość dźwięku jest w tym wypadku dyskusyjna; jeśli zależy Ci wyłącznie na głośnej muzyce, będzie dla Ciebie wystarczająca. Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej profesjonalnego, a jednocześnie nadal mobilnego – głośniki bezprzewodowe będą strzałem w dziesiątkę.

 

Potrzebujesz czegoś więcej? Postaw na głośniki bezprzewodowe.

Głośniki bezprzewodowe świętują swój triumf przede wszystkim podczas imprez w plenerze oraz w czasie jazdy samochodem. Nie potrzebujesz skomplikowanego połączenia za pomocą wielu kabli, masywnego sprzętu oraz przede wszystkim dostępu do zasilania. Wystarczy niewielki głośnik, który możesz sparować z dowolnym smartfonem. Jego moc jest wystarczająca do tego, by bezproblemowo słuchać muzyki podczas jazdy czy w trakcie grilla, ogniska czy spontanicznego wypadu za miasto. Bateria wytrzymuje także dłużej niż w przypadku odtwarzania muzyki ze smartfona. Wielką zaletą głośników bezprzewodowych jest również ich niewielki rozmiar: bez problemu zmieszczą się nie tylko w torebce lub plecaku, ale również w kieszeni spodni lub kurtki, dlatego możesz nosić je ze sobą niemal zawsze. Na rynku dostępnych jest wiele modeli głośników – to od Ciebie zależy, na jaki wariant się zdecydujesz. Stosunek ceny do jakości bywa różny, dlatego odradzamy sięganie po najtańsze propozycje z aukcji internetowych. Takie głośniki zwykle nie posiadają zbyt wytrzymałej baterii, a sama jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia. Zamiast tego postaw na sprawdzone propozycje z profesjonalnego sklepu z akcesoriami do telefonów.

 

Gdzie jeszcze możesz wykorzystywać głośniki bezprzewodowe?

Nie tylko podczas imprez czy jazdy samochodem – głośniki bezprzewodowe mają szereg zastosowań. Przede wszystkim docenią je nauczyciele. Jeśli chcesz przekazać uczniom nagrane treści, włączyć muzykę czy inne dźwięki, taki głośnik będzie o wiele wygodniejszy od tradycyjnych sprzętów grających dostępnych w szkołach. Szczególnie nauczyciele języków coraz chętniej wybierają takie rozwiązania, ponieważ nie muszą nosić ze sobą ciężkiego sprzętu oraz pamiętać o zabraniu kaset czy płyt cd. Głośnik bezprzewodowy to również propozycja dla rodziców mniejszych dzieci – w prosty sposób mogą włączyć dziecku ulubione piosenki bez konieczności włączania sprzętu grającego czy ustawiania laptopa w pobliżu łóżka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij Nam Wiadomość