YOUTAB

Etui magnetyczne i z magnesem – czy szkodzą baterii i wyświetlaczowi?

Mitów na temat elektroniki, w tym smartfonów jest mnóstwo. Słyszeliście kiedyś poradę, aby po kupnie nowego telefonu rozładować go do zera, a następnie ładować przez wiele godzin, najlepiej całą dobę? Cóż – to mit. NIestety tego typu opowieści, tak jak w innych sytuacjach, są szkodliwe i mogą odbić się nam czkawką. Gdy usłyszysz taki “zabobon”, najpierw poszukaj informacji, zrób porządny research. Nie warto wierzyć we wszystko, co ktoś CI opowiada. Najlepiej zajrzeć do takiego źródła informacji, które jest rzetelne. Takie, jak nasz blog! Staramy się pomagać naszym klientom na każdym polu. Nie tylko poprzez dawanie możliwości wyboru spośród tysięcy produktów, w tym etui do telefonu, kabli, powerbanków czy uchwytów na telefon. Ale także przez udzielanie praktycznych (i przede wszystkim sprawdzonych!) porad.

Jednym z mitów, z którymi spotykamy się najczęściej jest to dotyczące szkodliwości etui magnetycznych. Czy magnes może uszkodzić telefon? Tak. Ale tylko, jeśli ma naprawdę dużą moc. Zwykły, taki, który znajduje się w pokrowcu, nie wpłynie negatywnie na smartfon czy wyświetlacz. Nie musisz się też obawiać uchwytów samochodowych z magnesem – przytrzymają one telefon, ale nie uszkodzą go.

Etui magnetyczne – czy jest bezpieczne?

Tak jak pisaliśmy wyżej – uszkodzić urządzenia elektryczne mogą magnesu o dużej sile. Przykładowo ten wykorzystywany w rezonansie magnetycznym jest na tyle potężny, że jeśli wszedłbyś do pokoju, gdzie jest włączona maszyna z telefonem, to niechybnie byś go stracił! Jednak magnesów wykorzystywanych przy produkcji etui czy innych akcesoriów do telefonów nie musisz się obawiać!  Są równie nieszkodliwe, jak te, które przyczepiasz do lodówki.

etui magnetyczne
Etui magnetyczne są zatem w pełni bezpieczne. A co więcej, doskonale chronią telefony przed uszkodzeniem! Zarysowanie, upadki, kontakt z ostrymi przedmiotami, piaskiem i kurzem – dzięki takiemu pokrowcowi, zdecydowanie podwyższysz odporność na tego typu zagrożenia. Jeśli wybierzesz takie, które ma wysokiej klasy szkło ochronne, możesz spać spokojnie!

Dodatkowym atutem etui magnetycznych jest łatwość ich instalacji. Wystarczy dosłownie kilka sekund, a smartfon już jest zabezpieczony z każdej strony! Dodatkowo warto wspomnieć, że etui magnetyczne nie przeszkadza w ładowaniu indukcyjnym.

Czy etui z magnesem może uszkodzić telefon?

Absolutnie nie! Jeśli etui magnetycznie nie może zaszkodzić telefonowi, to tym bardziej pokrowiec, w którym znajduje się jedynie malutki magnesik, służący do zamknięcia pokrowca. To rozwiązanie jest popularne np. w etui z klapką. Są to jedne z najstarszych i najpopularniejszych etui (obok etui typu plecki, chyba towarzyszą nam od samego początku mody na telefony komórkowe i smartfony!). Nic dziwnego. Jeśli nie potrzebujesz podwyższonej ochrony, to takie etui w zupełności Ci wystarczy. Z łatwością znajdziesz model idealny dla siebie, a to dzięki wielu wzorom, dostępnym na naszej stronie.

etui z magnesem z klapką

Niewielki magnes, wykorzystywane do przytrzymywania klapki, jest na tyle silny, by przytrzymać części etui. Ale jednocześnie nie stanowi żadnego zagrożenia dla smartfona. Trzeba by było czegoś znacznie potężniejszego, żeby uszkodzić Twój ukochany telefon.

Dbaj o swój smartfon

Chociaż magnesy wykorzystywane w akcesoriach do telefonów są w pełni bezpieczne, nie można tego powiedzieć np. o kluczach, upadkach z wysokości czy deszczu. Te zagrożenia są realne. Na szczęście na Youtab.pl znajdziesz wiele różnych etui do telefonu i szkieł hartowanych czy folii. Dzięki nim ochronisz swój cenny sprzęt! Szczególnie, jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem nowiutkiego telefony. Dlatego jeśli masz w posiadaniu nowego flagowca od Samsunga, pamiętaj – w naszym sklepie znajdziesz etui do Samsunga S20, Samsunga S20 Plus i Samsunga S20 Ultra. Dbaj o ten mini-komputer najlepiej jak umiesz – najlepiej razem z Youtab.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij Nam Wiadomość